Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16699 miejsce

Polskie Koleje Pechowe

Od dziś, dzięki nowoczesnej trakcji, podróżni, trasę z Łodzi do Warszawy powinni pokonać w niecałe półtorej godziny. Pociąg pospieszny "Telimena" wyruszył przed godziną 7. Krótko przed godziną 12 pociąg był ciągle w trasie.

Trasa z Łodzi do Warszawy stała się gehenną dla podróżnych. / Fot. Sebastianm((http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:EU07-497_Torun_Wsch._Posp._Elk_-_Torun_Gl._-_(Lodz_Kal,).jpg)PKP Przewozy Regionalne na poniedziałek 16 czerwca przygotowały debiut nowej, świeżo wyremontowanej linii kolejowej Łódź-Warszawa. Na stronie internetowej przewoźnika pojawił się nawet spot pokazujący zalety nowego połączenia. Wypadek kolejowy między Skierniewicami a Żyrardowem zamienił techniczny sukces w medialną porażkę.

Wykolejenie się wagonów pociągu towarowego sparaliżowało ruch na trasie. O ile pociąg "Łodzianin" dotarł do Warszawy już po godzinie 9.30 to, na przykład, pociąg pospieszny "Telimena" wozi zdenerwowanych, próbujących dotrzeć do pracy pasażerów już od ponad pięciu godzin.

– Niestety, doszło do wykolejenia wagonów pociągu towarowego. Nikomu nic się nie stało, ale ruch został zablokowany – powiedział Wiadomościom24.pl rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne Łukasz Kurpiński. – Pozostałe składy są kierowane objazdem przez Sochaczew i Łowicz. Wiąże się to ze sporymi opóźnieniami - pociągi muszą bowiem zmienić kierunek ruchu, zawrócić.

Po Polsce w trakcie Euro 2012 przemieszczać się będą miliony kibiców. Według planów, ruch mają rozładować właśnie koleje. Czy i jak PKP będzie wtedy przygotowane na taką sytuację jak dziś? Co się stanie, gdy tysiące fanów futbolu utkną w kolejowych korkach?

– Takich sytuacji nie da się przewidzieć. Możemy przygotować dodatkowe tabory i składy, ale tory to nie nie autostrada - nie wybudujemy dodatkowych pasów ruchu – powiedział rzecznik

Szybko z Łodzi do Warszawy - obejrzyj spot PKP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

do Władysławowa jedzie ok 9 godzin;-) z Łodzi;-) można sweter na drutach udziergać w trakcie;-)) hi,hi,hi

Komentarz został ukrytyrozwiń

jechałam pociągiem o 8:15. do Warszawy dotarłam około czterech godzin później...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakie by nie były i tak je kocham ;-)))
PKP jest The Best;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Technicznym sukcesem miało być nowe, szybkie połączenie a nie unowocześniona trakcja;) - pociągi pokonują odcinek zarówno odcinek zmodernizowany jak i nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na stronie internetowej przewoźnika pojawił się nawet spot pokazujący zalety nowego połączenia. Wypadek kolejowy między Skierniewicami a Żyrardowem zamienił techniczny sukces w medialną porażkę."

Zmodernizowany został odcinek Skierniewice - Łódź. Wypadek miał miejsce w okolicy Radziwiłłowa o ile się orientuję, a to już opiewa ten drugi, niezmodernizowany jeszcze odcinek Skierniewice - Wa-wa. Sugeruję zmodyfikować ten fragment ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.