Facebook Google+ Twitter

Polskie kominy celują w najbiedniejszych?

„Zrób coś dla klimatu i przeciw ubóstwu” — te słowa usłyszą widzowie kin w całej Polsce już w najbliższy weekend oglądając najnowszy video klip międzynarodowej kampanii i Polskiej Zielonej Sieci DLA KLIMATU – PRZECIW UBÓSTWU.

Celem kampanii jest uświadomienie bogatym społeczeństwom Polski, Niemiec i Francji, że nieprzewidywalne zmiany klimatu stanowią dziś najpoważniejszą przeszkodę w walce ze światowym ubóstwem. Kampania promuje także działania zapobiegające zmianom klimatu w imię globalnej solidarności.W Niemczech spot filmowy miał premierę na festiwalu filmowym http://www.berlinale.de/en/HomePage.html. Do dziś obejrzało go już 700.000 osób w kinach i w internecie. Polska premiera klipu odbędzie się 23 kwietnia w sieci kin studyjnych. Od 7 maja klip będzie również pokazywany w kinach ogólnopolskiej sieci Multikino. Internetową platformą wiedzy o kampanii jest strona http://dlaklimatu.pl, zawierająca informacje na temat kampanii,
kin biorących udział w akcji, wskazówek co można zrobić by zmieniać obecną sytuację w jakiej znaleźli sie najbardziej potrzebujący mieszkańcy krajów rozwijających się.

http://dlaklimatu.pl/Dla-klimatu-przeciw-ubostwu,66 odbywa się równolegle w trzech krajach – Polsce, Niemczech oraz Francji . Pokazuje, jak emisje CO2 wytwarzane przez kraje bogate, w tym Polskę, pogłębiają ubóstwo w krajach rozwijających się
i jak każdy z nas może to zmieniać. Zmiany klimatu to największe i wciąż rosnące wyzwanie naszych czasów , pochłaniające
300 000 ofiar klimatycznych rocznie, powodujące głód, pragnienie, migracje i konflikty wśród najbiedniejszych społeczności. W ramach kampanii Polska Zielona Sieć gościła w listopadzie zeszłego roku bezpośrednich świadków zmian klimatu z Tajlandii, Etiopii i Nigerii. W trakcie publicznych spotkań mówili nie tylko dramatycznej sytuacji ich krajów, lecz także o tym, jak ich społeczeństwa organizują się w przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu. Jesienią tego roku organizowana będzie wizyta studyjna dla dziennikarzy w Kenii, która dziś już dotkliwie doświadcza skutków zmian klimatu.

„Zmiany klimatu dotykają wszystkich tak samo, nie dla wszystkich jednak są tak samo dotkliwe. Różnica między Polską a krajami Afryki czy południowej Azji polega na tym, że z tym samym nieszczęściem w postaci powodzi, huraganu czy suszy poradzimy sobie łatwiej i szybciej – dzięki temu, że jesteśmy 18 gospodarką świata i 6 w Unii Europejskiej.” – mówi Aleksandra Antonowicz, koordynatorka kampanii w Polsce – „Zredukujmy nasze emisje poprzez zmiany polityczne i na poziomie codziennych wyborów każdego z nas. Zróbmy to nie tylko dla klimatu, ale i w geście sprzeciwu wobec biedy na świecie.”

Na stronie http://dlaklimatu.pl można dowiedzieć się o tym co każdy z nas może zrobić by pomóc mieszkańcom biednych krajów, poprzez swoje codzienne działania.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.