Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12823 miejsce

Polskie Las Vegas, czyli Wielki Szu w Teatrze Sabat

Czy warto wybrać się do Teatru Sabat na "Powrót Wielkiego Szu"? Każdy, kto lubi kobiety, hazard, alkohol oraz rozrywkę powinien obejrzeć w Teatrze Sabat ten musical, który jest kontynuacją kultowego filmu Sylwestra Chęcińskiego "Wielki Szu".

 / Fot. Teatr Sabat"Powrót Wielkiego Szu" to spektakl musicalowy o wyjątkowym charakterze rewiowym, z którego słynie jedyny w Polsce estradowy teatr Małgorzaty Potockiej, okrzykniętej Królową Polskiej Rewii. W roli głównej Wielkiego Szu występuje wybitny aktor Jan Nowicki, który wciela się w rolę cwanego szulera. Na zwrócenie uwagi zasługuje fakt, że losy Wielkiego Szu przeplatają się z życiem Jana Nowickiego, który nigdy nie ukrywał swojej prywatności. Był atrakcyjnym mężczyzną, którego życie zdominowały kobiety.

 / Fot. Teatr SabatTrzeba przyznać, że jest to sztuka w zupełności poświęcona Janowi Nowickiemu ze względu na fabułę i specjalne efekty, które zawiera. Połączenie scen z filmu, zdjęć symbolizujących życia aktora, pokazu multimedialnego z tańcem, śpiewem i monologiem sprawia, że widz momentami czuje się trochę zagubiony. Nie potrafi wydobyć najważniejszej „perełki” spektaklu, ponieważ jest niemal osaczony nadzwyczajnymi efektami. Jednak całość tworzy ciekawą i unikalną formę spektaklu musicalowego, ponieważ są w nim wykorzystane wszelkie możliwe środki przekazu oddziałujące na zmysły oglądającego.

 / Fot. Teatr SabatZapewne wrażenie robią kreacje aktorów i słynny Balet Sabat Małgorzaty Potockiej, który zaprezentował się na wielu zagranicznych scenach. Taniec i błyszczące, często wyzywające oraz unikalne stroje są wizytówką całego przedsięwzięcia. Kankan w wykonaniu tancerek Sabatu jest bardzo widowiskowy i śmiało można powiedzieć, że w drugiej części spektaklu nawet intryguje widza. Pierwsza część "Powrotu Wielkiego Szu" pod względem zaciekawienia publiczności jest znacznie lepsza, pomimo tego, że to w końcowej scenie rozgrywa się decydująca gra w pokera o władzę i powrót do życia pomiędzy Wielkim Szu, a Lucyferem, mistrzem oszustw i przekrętów.

 / Fot. Teatr SabatSam scenariusz musicalu nie jest zaskakujący, ponieważ motyw piekła i walki diabła o człowieka znamy już z wielu dzieł literatury . "Powrót Wielkiego Szu" zaczyna się od momentu ostatniej sceny filmowej, w której Wielki Szu zostaje zabity. Budzi się on w przedpieklu, gdzie jest zmuszany do podpisania cyrografu dotyczącego wiecznego potępienia. Przed Wielkim Szu pojawiają się kobiety, które skrzywdził, a wśród nich ukochana Carmen, Małgorzata (Małgorzata Potocka). Pieniądze, seks, alkohol to były największe namiętności Wielkiego Szu. Ten życiowy bałagan bohatera zawiera odniesienie do obecnej sytuacji politycznej naszego kraju. W tle rozgrywających się wydarzeń możemy dostrzec zdjęcia polskich polityków, sejmu, obrad komisji śledczych. I jak śpiewają aktorzy:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Maciej Warszawski
  • Maciej Warszawski
  • 25.05.2012 13:48

nie polecam, pieniądze wyrzucone w błoto!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan z Grajewa
  • Jan z Grajewa
  • 20.09.2010 23:11

a muzyka to zapewne Grzegorza Ciechowskiego jest ,jo ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł zawiera wiele interesujących głębokich spostrzeżeń*5 Spektakl interesujący nie tylko dla fanów talentu Jana Nowickiego! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.