Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7089 miejsce

Polskie łaziki marsjańskie przecierają szlaki

Zdalny symulator marsjański ReMY (Remote Mars Yard) to polski projekt technologiczny, na który fundusze zbierane są za pośrednictwem popularnej platformy Kickstarter.com. Rozwiązanie bazuje na głośnym łaziku Magma2.

Zdalny symulator marsjański ReMY (Remote Mars Yard) to polski projekt technologiczny, na który fundusze zbierane są za pośrednictwem popularnej platformy Kickstarter.com. Rozwiązanie bazuje na udanych konstrukcjach Magma, Magma2 oraz Copernicus, które z sukcesami brały udział w międzynarodowym konkursie łazików marsjańskich University Rover Challenge.

 / Fot. Mars Society PolskaW skład projektu ReMY wchodzi nowy łazik o nazwie M4K, stworzony przez przez studenckie zespoły skupione wokół stowarzyszenia Mars Society Polska. Przed wprowadzeniem do seryjnej produkcji jako rozwiązanie edukacyjne, przejdzie surowe testy w… rodzinnym domu Tony Halika.

To własnie w piwnicach toruńskiej kamienicy, w której urodził się słynny podróżnik, powstaje fragment powierzchni Marsa, którą łazik M4K będzie eksplorował. Robot sterowany będzie za pośrednictwem internetu z dowolnego miejsca na Ziemi. Odbiorcą projektu ReMY są zarówno osoby indywidualne, jak i grupy szkolne oraz studenckie.

 / Fot. Mars Society PolskaJak przyznaje Mateusz Józefowicz z Mars Society Polska, planowane są wspólne „misje” edukacyjne szkół polskich i zagranicznych, możliwe dzięki systemowi komunikacji, naśladującemu prawdziwe międzynarodowe misje kosmiczne. Wokół łazika rozmieszczone będą różnorodne próbki i interesujące obiekty, odkrywane przez użytkownika za pomocą robota i analizowane jego przyrządami. Całość zostanie również połączona z bazą wiedzy, przygotowaną przez naukowców zajmujących się Marsem.

Więcej na stronie projektu ReMY: http://www.kickstarter.com/projects/kazimierzblaszczak/remy-the-remote-mars-yardWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ReMY
  • ReMY
  • 20.04.2012 16:41

Proszę o usunięcie kropki z adresu projektu, na samym końcu :) Dziękujemy. Pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.