Facebook Google+ Twitter

Polskie lotniska dostaną pieniądze z Unii Europejskiej

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2006-09-05 16:42

Polskie lotniska do 2010 roku otrzymają nawet 350 mln euro wsparcia z funduszy Unii Europejskiej. Premier Jarosław Kaczyński zapewnia, że unijne pieniądze trafią do ośmiu największych polskich lotnisk m.in. w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

fot. Zygmunt Wieczorek/Dziennik Zachodni Pieniądze mają także trafić do Poznania. – Ich podział na rozbudowę portów będzie odbywał się w drodze konkursu, więc rywalizować między sobą będą projekty ośmiu portów – tłumaczy Hanna Surma, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Premier Jarosław Kaczyński zapewnia, że unijne pieniądze trafią do ośmiu największych polskich lotnisk (w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Krakowie i Szczecinie). Pozwoli to portom rozwijać się i spełnić wymagania układu z Schengen.

– Jest to świetny sposób na rozbudowę regionalnych portów lotniczych i cieszy nas fakt, że Port Lotniczy Poznań-Ławica jest w grupie lotnisk, które z takiego finansowania będą miały możliwość skorzystać – dodaje H. Surma.

Osobne przejście dla pasażerów z krajów spoza układu Schengen, przebudowa strefy przylotów i odlotów, modernizacja sieci informacyjnej i osprzęt, urządzenie do badania autentyczności dokumentów Clocubox Dragon z wyposażeniem – to najważniejsze inwestycje, które planuje zrealizować Ławica. – Łączny koszt szacuje się na 4.400.000 złotych – dodaje H. Surma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.