Facebook Google+ Twitter

Polskie media dla wytrwałych

Popełniłem dziś niewybaczalny błąd. Jako, że dbam o swoje zdrowie psychiczne kilka miesięcy temu zaprzestałem śledzenia informacji podawanych przez polskie media (szczególnie te tak zwane opiniotwórcze). Dziś jednak... no właśnie.

Popełniłem dziś niewybaczalny błąd. Jako, że dbam o swoje zdrowie psychiczne kilka miesięcy temu zaprzestałem śledzenia informacji podawanych przez polskie media (szczególnie te tak zwane opiniotwórcze). Dziś jednak, kierowany po części poczuciem wstydu spowodowanym moją ignorancją, a po części zwykłą ciekawością postanowiłem zajrzeć na pewien portal informacyjny. Doznałem szoku, mimo że powinienem być zahartowany żyjąc w Polsce. Niestety okazało się, że nie jestem...

Na swoją obronę, muszę powiedzieć, że trzymałem się dzielnie. Nie zaważyła znacząco na moim stanie psychicznym informacja o tym, że media publiczne, które utrzymuję, znalazły się (i to zgodnie z prawem) w rękach ex-skinheada, neonazisty i byłego członka organizacji, która w specyficzny sposób zamawia piwo.

Wędrując przez newsy zobaczyłem informację o referendum w sprawie wprowadzenia euro. Referendum, którego nie będzie, lub raczej, którego ma nie być. Muszę przyznać, że czytając tę wiadomość, doznałem pewnego déjà vu. Jeśli mnie pamięć nie myli, ten temat zagościł w mediach we... wrześniu. Być może więc nie ominęło mnie zbyt wiele, skoro po trzech miesiącach jesteśmy w tym samym punkcie?

Następnie informacja o nastolatku, który będąc pijanym próbował sterroryzować pracownika stacji benzynowej atrapą, która w dodatku, jak podkreśla portal, była źle złożona przez co napastnik celował sam w siebie. Porywające.

Potem newsy o tym, że superdżem może uchronić przed kryzysem, a żółte majtki przynoszą pieniądze. Gdyby tylko głowy państw o tym wiedziały, miałyby gotową receptę na kryzys gospodarczy. Zmasowany atak superdżemu i żółtych majtek – nie może się nie udać.

Po lekturze mainstreamowych informacji tego zacnego i opiniotwórczego portalu postanowiłem zboczyć w zakładkę “kraj”. Błąd, błąd, błąd !

Andrzej Lepper ma receptę na odpartyjnienie mediów publicznych! Przecieram oczy ze zdumienia, sprawdzam czy przez przypadek nie kliknąłem w rubrykę satyryczną, ale nie! Ten sam Andrzej Lepper, który wciskał swoich ludzi do TVP we wszelkie możliwe miejsca mówi, że “w mediach nie będzie porządku, dopóki Krajowa Rada będzie obsadzana z klucza partyjnego, następnie ta Rada będzie wybierać rady nadzorcze, rady nadzorcze zarządy, i tak dalej, i tak dalej.” Z drugiej strony, któż jest bardziej w tym doświadczony niż właśnie Andrzej Lepper. Z rozbrajającą szczerością dzieli się z narodem swoimi własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dobre. nie ma to jak mała dawka "dobrych" polskich opiniotwórczych mediów.

"Ostateczny cios zadał mi jednak przedstawiciel organizacji, która w niesieniu ciemnoty i zabobonów ma długą tradycję." - ładnie sformułowane. ;). gratuluję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.