Facebook Google+ Twitter

Polskie misje wojskowe mogą zostać okrojone

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-29 13:11

Ministerstwo Obrony Narodowej poważnie się zastanawia nad zmniejszeniem liczby żołnierzy, biorących udział w misjach zagranicznych. Informację tę potwierdził wiceszef resortu Stanisław Komorowski.

Te rozważania mają związek ze złą sytuacją finansową w resorcie obrony. Wiceminister podkreślił jednak, że liczebność misji w Afganistanie nie jest zagrożona.

W tej chwili 3,5 tysiąca polskich żołnierzy służy na sześciu misjach zagranicznych - w Afganistanie, Czadzie, Libanie, Syrii, Bośni i w Kosowie. Według wiceministra Komorowskiego, na pewno nie jest zagrożona misja w Afganistanie, gdzie przebywa teraz 1600 mundurowych.

Komorowski zapowiedział, że jeśli sytuacja finansowa zmusi resort do cięć w misjach zagranicznych, to Afganistan będzie ostatni. "Przestrzeń na dokonanie redukcji jest w Czadzie, na Bałkanach czy w misjach w Syrii i Libanie" - dodał wiceminister.

Nieoficjalnie wiadomo, że Polska zastanawia się także nad całkowitym wycofaniem się z Bośni. Do jutra szefowie wszystkich resortów mają przedstawić premierowi propozycje oszczędności w swoich budżetach.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.