Facebook Google+ Twitter

Polskie nadzieje na medale w Berlinie

Nasza reprezentacja, choć bardzo liczna, bo aż 53-osobowa, na wór medali liczyć nie może. Jednak na worek z całą pewnością. Mamy kilku sportowców, dla których niezdobycie medalu, byłoby tragedią. Polacy, liczymy na wiele! Liczymy na Was!

Anita Włodarczyk / Fot. PAP Kay NietfeldAnita Włodarczyk (rzut młotem)

Sukcesorka Kamili Skolimowskiej jest w niesamowitej formie. W tym roku oddała już wiele rzutów za granicę 75 m. Na uwagę zasługuje szczególnie wynik z Cottbus, gdzie Włodarczyk rzuciła młotem na odległość 77,20. To nowy rekord Polski, najlepszy w tym roku wynik na świecie oraz 4. rezultat w historii tej konkurencji. Rekord świata Tatiany Łysenko to 77,80. Nasza miotaczka w Berlinie chce nie tylko zdobyć złoty krążek, ale także pobić rezultat Rosjanki. Atutem Włodarczyk jest to, że bardzo regularnie wygrywa i nie miewa słabych startów.

Tomasz Majewski (pchnięcie kulą)

Nasz mistrz olimpijski z Pekinu, Tomasz Majewski, jest jednym z faworytów do medalu. W tym roku pchnął już kulą na odległość 21,95 (najlepszy wynik na świecie w tym roku) bijąc rekord Polski Edwarda Sarula. Jeśli w Berlinie uzyska wynik w okolicach tego, o medal może być pewny. Jest najwięksi rywale to obecny wicemistrz olimpijski Christian Cantwell oraz mistrz świata z Osaki Reese Hoffa. Zdaniem ekspertów, walka o medale, rozegra się pomiędzy tą trójką.

Anna Rogowska i Monika Pyrek (skok o tyczce)

Obie Polki od dawna znajdują się w światowej czołówce. W tym sezonie formą błyszczy zwłaszcza Rogowska, która skoczyła już 4,80. Naszej tyczkarce udało się nawet pokonać Jelenę Isinbajewą, co jest nie lada wyczynem. Monika Pyrek prezentuje się trochę słabiej od swojej rywalki z reprezentacji, choć skoczyła w tym sezonie 4,78. Brakuje tylko stabilizacji formy. Medal może przyjść o tyle łatwiej, że w Berlinie zabraknie Jennifer Stuczynski oraz Swietłany Fieofanowej. Obydwie zawodniczki, należące do ścisłej czołówki światowej, były typowane do medalu, jednak z rywalizacji wykluczyły je kontuzje.

Piotr Małachowski (rzut dyskiem)

Wicemistrz olimpijski z Pekinu od niedawna zmaga się z kontuzją palca. Mimo bólu, jaki towarzyszy mu przy oddawaniu rzutów, Małachowski w Berlinie wystąpi i zapowiada walkę o medal. I słusznie, bo jest w dobrej formie. Podczas mityngu w Halle, zawodnik Śląska Wrocław, rzucił dyskiem na odległość 68,75. Lepszymi wynikami w tym sezonie legitymują się tylko Estończyk Gerd Kanter i Litwin Virgilijus Alekna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.08.2009 19:49

5+ Tak, bardzo dobre typy. Nie wiem czy będzie startował Artur Noga. Jeśli tak, to mógłby sprawić niespodziankę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.