Polskie panczenistki kończą Igrzyska Olimpijskie w Soczi ze srebrnym medalem

Polskie zawodniczki przegrały w biegu finałowym z Holenderkami i zdobyły srebrny olimpijski medal. Cztery lata temu w Vancouver były brązowymi medalistkami. Ale dziś Holenderki były zdecydowanymi faworytkami.

/ Fot. PAP/EPAW biegu finałowym nasze zawodniczki startowały w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz nasza rezerwowa Katarzyna Woźniak. Wicemistrzynie olimpijskie uzyskały czas 3.05,55.

Rywalki z Holandii były wyraźnie szybsze, ustanowiły nowy rekord olimpijski. Wynosi on teraz 2.58,05.

W ćwierćfinale zamiast Woźniak startowała Natalia Czerwonka, a więc cała czwórka dziewczyn otrzymała dziś olimpijski medal. Brązowy medal wywalczyły Rosjanki, które miały gorący doping. Gospodynie zwyciężyły z Japonkami.

Dzisiejsze srebro naszych panczenistek to już szósty medal dla Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Wcześniej na podium stawali: na najwyższym Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km, dwukrotnie Kamil Stoch oraz Zbigniew Bródka na 1500 m, a brązowy medal wywalczyła drużyna panczenistów.