Facebook Google+ Twitter

Polskie ponadprawie. O komisji ws. śmierci Blidy, Kaczyńskim, Ziobrze, Tusku i Kaliszu

Nie jest dla mnie zrozumiała reakcja części polityków na propozycję orzeczenia sejmowej komisji w sprawie śmierci Barbary Blidy. Komisja została powołana przez Sejm przy udziale polityków, którzy obecnie jej wnioski próbują ośmieszać.

Rozumiem przeciwstawienie się tym wnioskom przez panów Kaczyńskiego i Ziobro, bo te mogą im przynieść polityczną szkodę. Nie rozumiem jednak reakcji Donalda Tuska, który dziwnie skojarzył w swej wypowiedzi propozycję orzeczenia, przedstawioną przez przewodniczącego komisji Ryszarda Kalisza, z jego udziałem w paradzie równości.

Co ma jedno do drugiego?! Czy chodzi wyłącznie o deprecjonowanie wartości Kalisza jako członka konkurencyjnej formacji politycznej? Przecież z wstępnym wnioskiem zgodziła się zdecydowana większość Komisji, w tym członkowie PO.

Mam dziwne wrażenie, że wszelkie restrykcyjne reguły prawne są ustanawiane u nas dla maluczkich, których można osadzać w więzieniach za byle co. Nie obowiązują jednak ustanawiających to „prawo”.

Świadczą o tym bardzo aroganckie wypowiedzi panów Kaczyńskiego i Ziobro. Jeśli ci aspirują do prezentowania poszanowania prawa i sprawiedliwości w naszym kraju, są bardzo złym przykładem braku tego poszanowania.

Czy tzw. przeciętny obywatel tego kraju może równie lekceważyć orzeczenia jakichkolwiek organów prawnych? Jeśli tak, w porządku, zgódźmy się na anarchię.

Odpowiedzialność konstytucyjna nie powoduje osadzenia kogokolwiek w więzieniu. Niesie jednak z sobą zniwelowanie wartości politycznej człowieka. Z pewnym żalem, ale życzę tego wszystkim wymienionym wyżej, oprócz Ryszarda Kalisza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 17.06.2011 23:41

Partia małego wodza najczęściej szermuje TS i to przy każdej nadarzającej się okazji. Wspomnę tutaj o oszołomie Antonim M. który za zdradę stanu postawił by przed Trybunałem wszystkich, którzy nie składali kwiatów i nie palili zniczy(pochodni) na warszawskim trotuarze razem z prezesem :)
Fakt, to żenujące co wyprawiają dziennikarze i politycy, Tuskowi się tak język nie powinien ''wymsknąć''.
Nie bardzo pojmuje tutaj płacze, staną przed Trybunałem, jak będą niewinni to zostanie to w najbardziej autorytarny sposób stwierdzone. Czyści ludzie chyba nie mają obaw przed rozliczaniem ich politycznej działalności ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@edi
Czyż temat nie jest wystarczająco konkretny? A może jest mało czytelny? Cóż więc w tym konkretnym przypadku @edi, możemy usłyszeć? Od @edi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 16.06.2011 10:21

To są kpiny.Czy wyborcy zapomnieli dlaczego polityka PiS-u zbankrutowała?Może trzeba przypomnieć;ludzie mieli dosyć polowania na czarownice i dzikich harców Ziobry.Teraz,kiedy mecenas Kalisz opublikował raport i argumentuje wnioski,to jedni politycy głupio sobie żartuję,drudzy wzruszają ramionami i robię niemądre miny,a większość wyborców całą sprawę kwituje jako grę przedwyborczą.Pańswto się zastanawiacie;winna czy niewinna.Tu nie chodzi o winę,ale o wykorzystywanie aparatu państwowych służb,prokuratury i sądów do realizowania politycznych celów.Kiedy czyta sie raport to włos się jeży na głowie.To nie są żarty,ani żadna gra.Ten raport,a raczej reakcje na jego treść ,to jest prawda o praworządności w naszym państwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiscie, reakcje bardzo dziwne. Pani Olejnik w "kropce nad i" rozmawiając z Napieralskim, używała określenia o odpowiedzialności politycznej z odpowiedzialnością kryminalną, co zakrawa na bezczelna manipulację.
Równocześnie natychmiast dały sie słyszeć głosy, czy w ogóle TS jest w Polsce potrzebny, a natychmiastowe przyklejenie do Kalisza przymiotnika "tęczowy"(powtarzanym natychmiast przez wszystkich dziennikarzy) jest próbą zdeprecjonowania osoby wybitnego prawnika: bo jesli "tęczowy" - to chyba niepoważny.
Wniosek o TS dla dwóch "wodzów" IV RP jest w naszej rzeczywistosci tak wstrząsający, że nawet premier rzucił wypowiedź ad hoc: nikomu bowiem z polityków nie mieści się w głowie, że można by w stosunku do któregokolwiek z nich użyć konstytucyjnego narzędzia.
Sprowadzić można rzecz całą do wulgarnego, ale jakże słusznego porzekadła "q...wa q...wie łba nie urwie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

To w końcu kto zabił B.B?
Warto zajrzeć na stronę: http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/grafika/398808,36189,polska_nie_radzi_sobie_z_plaga_samobojstw.html
W Polsce rokrocznie ginie w wyniku samobójstw ok. 4 tysięcy ludzi, w tym z przyczyn samozastrzelenia ok. 40-50 osób. Śmierć B.B. to zaledwie 0.025 procent takich tragedii.
Statystyki nie uwzględniają przyczyn i okoliczności w jakich zginęła B.B.
Jednak sadząc z tez jej obrońców, zabiła się bo była słaba i niezrównoważona psychicznie - bo przecież była niewinna i jedynie przestraszyła się najścia.
Chyba, że została zastrzelona - bo za dużo wiedziała lub szarpała się chcąc uciec, ostrzeliwując się prześladowcom.
W końcu kto ją zabił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie mam wątpliwości Blida była zamieszana w przestępstwa i nie chcąc pogrążyć wielu znanych ludzi oraz SLD popełniła samobójstwo sama też poszłaby za kraty na wiele lat. Szkoda bo wiele byśmy się dowiedzieli o "czerwonych baronach". W wyniku samobójczej smierci Blidy, SLD jeszcze istnieje na scenie politycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 15.06.2011 19:31

Prawo i Sprawiedliwość jest poza prawem . Służby były im potrzebne do walki z przeciwnikami politycznymi i zbieraniu haków. Kalisz napisał raport merytoryczny [ nie polityczny jak dotąd bywało] .Panowie Kaczyński i Ziobro w swoim komentarzu zachowali się skandalicznie [jak za 4 RP]. Takich słów nie używają pretendenci do wysokich stanowisk państwowych ,to jest wstyd. Można polemizować ,bronić się ale nie w takiej formie [ tęczowy Rysiek ].Wniosku do trybunału nie ma , zginęła wspaniała kobieta , uwielbiana na Śląsku , po co tyle sarkazmu ? szyderstw , "humoru" -wg Ziobry . Takiej klasy politycznej nie chcemy !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę, że PO i SLD w obecnej chwili grają w jednej drużynie przeciwko rzeczywistej opozycji jaką jest PiS. Wynika to z wyraźnych deklaracji premiera, że PO na przyszłość nie wyklucza koalicji z SLD. Wynika to również z jednakowego podejścia do spraw najnowszej historii - z polityki miłości i przebaczenia przez polityków sprawcom przestępstw czasów PRL-u i nieliczenia się z odczuciami ofiar. Dlatego sądzę, że wypowiedź premiera wynika z chęci przedstawienia się wyborcom w roli >dobrego ojca rodziny<. Raport R.K. natomiast jest ich wspólnym dziełem - odwetem za zarzuty postawione przez Mariusza Kamińskiego PO domniemanego finansowania kampanii wyborczej pieniędzmi mafijnymi.
Może p. premier robi znów za tego, o którym mówił aktor z Krakowa? (raz już robił za niego po wtargnięciu ABW do mieszkania internauty). Nie mówię, że tak jest, ale pytać przecież mogę.
Poza tym przypomnieć należy, że Barbara Blinda była podejrzana o pośredniczenie w przekazaniu łapówki w aferze węglowej. Afery korupcyjne na Śląsku pozbawiły Skarb państwa miliardów zł., których teraz w Skarbie Państwa brakuje. Nie skorzystała z możliwości oczyszczenia się z zarzutów. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

SLD zabezpiecza swoje interesy na Śląsku i musi obronić przestępców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 15.06.2011 13:57

Ręka rękę myje,tylko my ,jak te ostatnie durnie wierzymy w praworządność państwa polskiego.
Kaczyński chciał je zmienić od d...strony.Zamiast zreformować sądy i prokuraturę zaczął się nimi wysługiwać.Cały aparat sądowniczo-prokuratorski to komunistyczny archaik,a PiS doszczętnie go zdemoralizował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.