Facebook Google+ Twitter

Polskie przeboje kinowe ostatnich lat z angielskimi napisami!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-23 16:26

Od kwietnia Etnokino zaprasza na cykl najbardziej znanych polskich filmów z ostatnich lat. Na ekranie pojawi się m.in. długo oczekiwany "Rewers" z angielskimi napisami!

W Etnokinie będzie można w kwietniu zobaczyć takie filmy jak "Rewers", "Mała Moskwa", "Pora umierać" / Fot. Materiały promocyjne"Rewers" - polski kandydat do Oscara - to najgłośniejsza polska produkcja minionego roku. Teraz, dostępny także dla publiczności obcojęzycznej. Film był nagradzany przez jury i publiczność na wszystkich najważniejszych polskich festiwalach. Doskonała obsada (Janda, Polony, Buzek, Dorociński), fascynująca historia i niepowtarzalne zdjęcia.

Zapraszamy także na "Małą Moskwę" - historię zakazanej miłości, która dzieje się Legnicy, gdzie stacjonowała Armia Radziecka. W jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami żyli Rosjanie i Polacy, którzy mimo strachu kochali, cierpieli i mieli swoje marzenia.

Polecamy też wzruszający film „Pora umierać” - nieco ironiczną opowieść o starości, samotności i próbie znalezienia sensu życia, kiedy ono nic już nie oferuje.

Filmy prezentowane w ramach cyklu "Polish films in English" są skierowane przede wszystkim do publiczności obcojęzycznej, ale także do osób uczących się języka angielskiego i wszystkich, którzy spragnieni są dobrego, polskiego kina na dużym ekranie.


Pokazy odbywają się zawsze w poniedziałki. Cena biletu: 10 zł. Szczegółowy repertuar na stronie www.filmowawarszawa.org.

SZCZEGÓŁOWY PLAN PROJEKCJI:
12.04.2010 (18.00) REWERS – reż. Borys Lankosz, POLSKA 2009, 101 min.
19.04.2010 (18.00) MAŁA MOSKWA – reż. Waldemar Krzystek, POLSKA 2008, 120 min.
26.04.2010 (19.00) PORA UMIERAĆ/TIME TO DIE – reż. Dorota Kędzierzawska, POLSKA 2007, 104 min.

Autor: Anita Sobczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.