Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11119 miejsce

"Polskie Puzzle" z Łukaszem Jakóbiakiem i Zofią Noceti-Klepacką

5 marca 2013 r. w ramach XX Forum Gospodarczego w Toruniu odbył się panel "Polskie Puzzle. Rola młodych Polaków w kreowaniu marki Polska", na którym goście pokazali w jaki sposób można tę markę tworzyć.

Łukasz Jakóbiak podczas nagrania / Fot. archiwum Menu Group"Polskie Puzzle" są programem inspiracji i dobrych praktyk. Wskazywani są tu mentorzy, ale i młodzi Polacy, którzy dzięki temu co robią, stanowią wzór dla innych - dopiero myślących o rozpoczęciu własnego biznesu. Ideą panelu było poznanie opinii
studentów, absolwentów, zaangażowanych społeczników i młodych przedsiębiorców na temat marki Polska.

Polskie Puzle / Fot. archiwum Menu GroupUczestnicy opowiedzieli jak postrzegają markę Polska i jak widzą swoją rolę w jej kreowaniu i umacnianiu na świecie. Są oni młodymi ludźmi dysponującymi pasją, zasobem wiedzy, kreatywnością i zaangażowaniem. To są właśnie puzzle, które powinno się złożyć w całość i stworzyć nowoczesną, młodzieńczą mozaikę pod tytułem "Polska".

Spotkanie swoim wystąpieniem rozpoczął Krzysztof Przybył - Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Podczas panelu rozmawiano między innymi o wykorzystaniu pomysłów i wiedzy młodych Polaków do promowania dobrej idei.

Łukasz Jakóbiak i Bogdan Węgrzynek Public Relations w najwyższym wydaniu / Fot. Bogdan Węgrzynek Menu GroupNa temat roli młodych Polaków w kreowaniu marki narodowej wypowiedział się dr Jarosław Górski z Uniwersytetu Warszawskiego i Bogdan Węgrzynek - promotor MENU GROUP. Bartosz Głowacki i Kamil Bolek ze studenckiego koła naukowego przybliżyli słuchaczom w jaki sposób marka Polska i marka Toruń postrzegana jest przez studentów.

W części zatytułowanej - Piękni, dwudziestoletni" najlepszą promocją Polski w świecie - wystąpiła Anna Watza i Łukasz Jakóbiak.

Anna Watza z Planet PR i Mars Society opowiedziała o historii polskiego łazika na marsjańskiej misji. Łazik Magma White z Torunia, zbudowany przez studentów, służy jako platforma testowa podczas najnowszej symulowanej misji Mars 2013 organizowanej przez Austriackie Forum Kosmiczne. Rozpoczęta w lutym misja jest pierwszą tak dużą symulacją, w której oprócz polskiej ekipy uczestniczy 20 zespołów naukowych z całego świata oraz pracownicy ESA i zespół z NASA.

Łukasz Jakóbiak, twórca oraz prowadzący niezwykle popularnego i pierwszego show internetowego "20m² Łukasza" opowiedział o swoim projekcie i ciekawym wystąpieniem zachwycił uczestników. Łukasz Jakóbiak to doskonały przykład na to jak młody człowiek z pomysłem może osiągnąć sukces. Stworzył unikatowy talk-show, które prowadzi w swojej 20 metrowej kawalerce, nagrywa telefonem i emituje wyłącznie w Internecie. Jego program z udziałem zaproszonych polskich gwiazd wyrobił sobie liczne grono widzów, został zauważony i zaskarbił sobie uznanie wielu znanych osób. Program "20m² Łukasza" zgarnia przeróżne nagrody i właśnie został nominowany w plebiscycie Wiktory 2012 w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku. To pierwszy przypadek w historii plebiscytu, że nominowana jest osoba z programem emitowanym w Internecie.

Gościem specjalnym wydarzenia była Zofia Neceti-Klepacka - mistrzyni świata w windsurfingu i medalistka olimpijska z Londynu. Ta wspaniała sportsmenka pokazała młodym ludziom, że warto znaleźć swoją drogę, zacząć coś robić i współtworzyć markę Polska.

Panel "Polskie Puzzle" zorganizowany został przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" i Fundacja Best Place - Europejski Instytut Marketingu Miejsc, a całe XX Forum Gospodarcze w Toruniu przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.

Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To dobry przykład jak pomóc przeciętnemu Kowalskiemu podnieść się z kolan samobiczowania wynikającego z kłamliwych opinii o narodzie Polskim, który ma się czym szczycić w każdej chwili swej historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.