Facebook Google+ Twitter

Polskie Radio bez Rady Nadzorczej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 19:04

Minister skarbu Aleksander Grad zamknął Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiego Radia.

Podczas tego posiedzenia absolutorium uzyskali wszyscy członkowie zarządu i rady nadzorczej z wyjątkiem byłego prezesa Krzysztofa Czabańskiego i członka zarządu Jerzego Targalskiego.

Minister Grad podjął taką decyzję po zapoznaniu się z opiniami Państwowej Inspekcji Pracy oraz raportem audytorów. Zarówno prezes Czabański, jak i wiceprezes Targalski odpowiadali za politykę finansową Polskiego Radia.

Zamknięcie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Polskiego Radia oznacza, że wygasła kadencja Rady Nadzorczej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wyznaczyła jeszcze nowego składu, dlatego na razie spółka pozostaje bez Rady Nadzorczej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie jest zobligowana żadnym terminem, w którym powinna wyznaczyć nową Radę Nadzorczą.

Rzecznik Ministerstwa Skarbu Maciej Wewiór powiedział IAR, że na razie minister Grad nie ma zamiaru podejmować żadnych kroków wobec zarządu Polskiego Radia, na przykład powoływać kuratora dla spółki, jak ma to miejsce w TVP.

Jednocześnie Ministerstwo Skarbu w przyszłym tygodniu rozpocznie rozmowy z przedstawicielami środowisk twórczych na temat obsady Rad Nadzorczych mediów publicznych. Obowiązująca ustawa o radiofonii i telewizji daje ministrowi możliwość nominacji jednej osoby w skład rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia SA oraz spółek regionalnych Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.