Facebook Google+ Twitter

Polskie Radio i Ministerstwo Zdrowia - razem dla profilaktyki

W ramach "Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych" Ministerstwo Zdrowia nawiązało współpracę z Polskim Radiem. Podczas akcji "Lato z Radiem" wspólnie promują profilaktykę nowotworów - w szczególności raka piersi i szyjki macicy.

Logotyp akcji "Lato z Radiem" / Fot. Lato z Radiem 2010Jak podaje strona internetowa Ministerstwa Zdrowia to już ostatnia szansa dla kobiet w grupie wiekowej objętej programem (50-69 lat), by wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych podczas akcji "Lato z Radiem". W najbliższą sobotę w Gniewie i w niedzielę w Ostródzie na przybyłe Panie czekać będzie mammobus, oraz liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami i niespodzianki. Nie zabraknie również stoiska Ministerstwa Zdrowia, w którym będzie można zasięgnąć informacji dotyczącej "Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych" i profilaktyki nowotworów oraz wziąć udział w warsztatach samobadania piersi, wykładach poświęconych Europejskiemu Kodeksowi Walki z Rakiem i bezpłatnych pomiarach ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Ponadto, do 30 października br., w każdy poniedziałek o godz. 20.40 na antenie Polskiego Radia nadawane są audycje poświęcone populacyjnym programom profilaktycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo cenna inicjatywa. Cieszy bardzo, że tak popularna, rozrywkowa audycja włącza się do propagowania programów profilaktycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.