Facebook Google+ Twitter

Polskie Radio i Ministerstwo Zdrowia - razem dla profilaktyki

W ramach "Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych" Ministerstwo Zdrowia nawiązało współpracę z Polskim Radiem. Podczas akcji "Lato z Radiem" wspólnie promują profilaktykę nowotworów - w szczególności raka piersi i szyjki macicy.

Logotyp akcji "Lato z Radiem" / Fot. Lato z Radiem 2010Jak podaje strona internetowa Ministerstwa Zdrowia to już ostatnia szansa dla kobiet w grupie wiekowej objętej programem (50-69 lat), by wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych podczas akcji "Lato z Radiem". W najbliższą sobotę w Gniewie i w niedzielę w Ostródzie na przybyłe Panie czekać będzie mammobus, oraz liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami i niespodzianki. Nie zabraknie również stoiska Ministerstwa Zdrowia, w którym będzie można zasięgnąć informacji dotyczącej "Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych" i profilaktyki nowotworów oraz wziąć udział w warsztatach samobadania piersi, wykładach poświęconych Europejskiemu Kodeksowi Walki z Rakiem i bezpłatnych pomiarach ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Ponadto, do 30 października br., w każdy poniedziałek o godz. 20.40 na antenie Polskiego Radia nadawane są audycje poświęcone populacyjnym programom profilaktycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo cenna inicjatywa. Cieszy bardzo, że tak popularna, rozrywkowa audycja włącza się do propagowania programów profilaktycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.