Facebook Google+ Twitter

"Polskie Radio i TVP to nie przedmiot targów politycznych"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 09:12

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich jest zaniepokojona opóźnianem przez rząd publikacji projektu ustawy medialnej. Zdaniem Krystyny Mokrosińskiej, uniemożliwia to merytoryczną dyskusję o konkretnych założeniach ustawy.

W rozmowie z "Sygnałami Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia oceniła, że traktowanie Polskiego Radia i TVP jako przedmiotu targów politycznych jest nieodpowiedzialne.

Ponadto, zdaniem szefowej SDP, połączenie w jedną spółkę Polskiego Radia i TVP jest bardzo złym pomysłem i zagraża funkcjonowaniu tych nadawców.

Krystyna Mokrosińska powiedziała, że potrzebna jest dyskusja niezależnych ekspertów nad reformą mediów publicznych. Wyraziła nadzieję, że po takiej debacie udałoby się wypracować alternatywne rozwiązanie reformy nadawców publicznych. Krystyna Mokrosińska zwróciła jednak uwagę, że taka dyskusja jest możliwa tylko wówczas, gdy rząd okaże dobrą wolę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do końca tego roku, abonament radiowo-telewizyjny miałby być zastąpiony przez podatek VAT od działalności radiowej, telewizyjnej i reklamowej. Te pieniądzie miałyby wpływać do Funduszu Zadań Publicznych i finansować programy misyjne w mediach, również w komercyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.