Facebook Google+ Twitter

Polskie Radio Polityczne

Informacyjna Agencja Radiowa (Polskie Radio) zerwała nagle trwającą od 2004 roku umowę z ARABIA.pl - największym w Polsce portalem internetowym o tematyce arabskiej. Zdecydowały względy merytoryczne.

Od 6 lipca nowym dyrektorem IAR jest Maciej Łętowski. Podjął decyzję o zerwaniu współpracy z Arabią - w uzasadnieniu powołując się na "względy merytoryczne". Nieoficjalnie mówi się, że poszło o felieton redakcyjny pod wymownym tytułem "Kaczyński jak Mahomet, PiS jak Arabowie, tylko Masali żal".

O opinię poprosiłam szefa Arabii, Marka Kubickiego. – Portal Arabia.pl w swoich założeniach wpisuje się w promocję Polski w świecie arabskim. W ostatnich tygodniach dostaliśmy grant z Ministerstwa Spraw Zagranicznych właśnie na: "Promocję Polski w Świecie Arabskim". Rozbudowaliśmy też nasz serwis o wiadomości w języku czeskim i angielskim, a nasz stopniowy rozwój i znaczenie w Europie Środkowo-Wschodniej doceniła Ambasada Amerykanska w Warszawie, ktora przyznała nam grant na organizację konferencji o Islamie w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Kubicki. – Dlatego też decyzja IAR nas zaskakuje, zwłaszcza, że nie jest to decyzja ekonomiczna. Konsekwencją dla portalu jest konieczność wykupienia serwisu informacyjnego z Zachodu - albo Reutersa, albo AFP. Jeżeli jednak IAR nie ma ochoty zarabiać na sprzedawaniu nam serwisu informacyjnego, nie możemy go do tego zmusić. 

Arabia zajmuje się informowaniem o sytuacji w krajach arabskich i muzłumańskich, wspieraniem dialogu chrześcijan z wyznawcami islamu, współpracą z instytucjami naukowymi zajmującymi się problematyką muzłumańskiej kultury oraz informowaniem świata arabskiego o wydarzeniach w Polsce. Dotychczas, dzięki komercyjnej umowie z IAR, stowarzyszenie i portal Arabia mógł realizować te cele. Redaktorzy Arabii współpracują między innymi z Zakładem Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród członków-założycieli są m.in. prof. dr hab. Janusz Danecki oraz prof. dr hab. Marek M. Dziekan, wybitni znawcy świata arabskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jedyne, co mnie w tym wszystkim zastanawia, to fakt, że jak rządziła lewica i doszłoby do czegoś takiego, to nikt by się nie zastanawiał, że może to ze względu na artykuł pt. np. "Kwaśniewski to niedouczony komuch".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.