Facebook Google+ Twitter

Polskie Radio Polityczne

Informacyjna Agencja Radiowa (Polskie Radio) zerwała nagle trwającą od 2004 roku umowę z ARABIA.pl - największym w Polsce portalem internetowym o tematyce arabskiej. Zdecydowały względy merytoryczne.

Od 6 lipca nowym dyrektorem IAR jest Maciej Łętowski. Podjął decyzję o zerwaniu współpracy z Arabią - w uzasadnieniu powołując się na "względy merytoryczne". Nieoficjalnie mówi się, że poszło o felieton redakcyjny pod wymownym tytułem "Kaczyński jak Mahomet, PiS jak Arabowie, tylko Masali żal".

O opinię poprosiłam szefa Arabii, Marka Kubickiego. – Portal Arabia.pl w swoich założeniach wpisuje się w promocję Polski w świecie arabskim. W ostatnich tygodniach dostaliśmy grant z Ministerstwa Spraw Zagranicznych właśnie na: "Promocję Polski w Świecie Arabskim". Rozbudowaliśmy też nasz serwis o wiadomości w języku czeskim i angielskim, a nasz stopniowy rozwój i znaczenie w Europie Środkowo-Wschodniej doceniła Ambasada Amerykanska w Warszawie, ktora przyznała nam grant na organizację konferencji o Islamie w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Kubicki. – Dlatego też decyzja IAR nas zaskakuje, zwłaszcza, że nie jest to decyzja ekonomiczna. Konsekwencją dla portalu jest konieczność wykupienia serwisu informacyjnego z Zachodu - albo Reutersa, albo AFP. Jeżeli jednak IAR nie ma ochoty zarabiać na sprzedawaniu nam serwisu informacyjnego, nie możemy go do tego zmusić. 

Arabia zajmuje się informowaniem o sytuacji w krajach arabskich i muzłumańskich, wspieraniem dialogu chrześcijan z wyznawcami islamu, współpracą z instytucjami naukowymi zajmującymi się problematyką muzłumańskiej kultury oraz informowaniem świata arabskiego o wydarzeniach w Polsce. Dotychczas, dzięki komercyjnej umowie z IAR, stowarzyszenie i portal Arabia mógł realizować te cele. Redaktorzy Arabii współpracują między innymi z Zakładem Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród członków-założycieli są m.in. prof. dr hab. Janusz Danecki oraz prof. dr hab. Marek M. Dziekan, wybitni znawcy świata arabskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jedyne, co mnie w tym wszystkim zastanawia, to fakt, że jak rządziła lewica i doszłoby do czegoś takiego, to nikt by się nie zastanawiał, że może to ze względu na artykuł pt. np. "Kwaśniewski to niedouczony komuch".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.