Facebook Google+ Twitter

Polskie Radio zwraca się do ministra kultury o wsparcie finansowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 16:56

Chodzi o wsparcie na emitowanie programów misyjnych. Chodzi o koszty zakupu praw autorskich i pokrewnych, licencji na transmisję i retransmisję oraz składek, związanych z przynależnością do Europejskiej Unii Nadawców. W tej sprawie został wysłany list do Bogdana Zdrojewskiego.

Bez szybkiego i znaczącego wsparcia ministerstwa Polskie Radio będzie musiało wycofać się lub znacznie ograniczyć realizację zadań, związanych z kulturą wyższą.

Aby tworzyć programy misyjne, służące rozwojowi kultury, nauki i oświaty nadawca ponosi koszty praw autorskich i pokrewnych, a także licencji na nadawanie koncertów oraz część opłat składkowych na rzecz uczestnictwa w Europejskiej Unii Nadawców - EBU. W ubiegłym roku te wydatki pochłonęły łącznie 30 milionów złotych, czyli 10 procent budżetu Polskiego Radia.

W związku z bardzo trudną sytuacją finansową, Polskie Radio musi drastycznie obciąć wydatki. Dlatego dąży do zmniejszenia tych opłat. Planuje radykalne zmniejszenie zakupu licencji na prawa do transmisji i retransmisji koncertów oraz rozważa ograniczenie zaangażowania w wymianę programową z EBU.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.