Facebook Google+ Twitter

Polskie realia z happy endem w TVS- ie

W niedzielę w Kokoszycach, z restauracji Albatros, TVS nadawało Program Śląskiej Listy Szlagierów. Wykonawcą roku został Damian Holecki, a przebojem "Złote Kasztany". Mimo początkowych kłopotów wszystko zakończyło się sukcesem.

Mirek Szołtysek / Fot. Magdalena foltysRestauracja Albatros znajduje się w Wodzisławiu Śląskim – Kokoszycach.W niedzielę odbyło się tam nagranie 5. odcinka Śląskiej Listy Szlagierów, emitowanego na antenie Telewizji Silesia. Uczestnicy imprezy
oraz telewidzowie, dowiedzieli się kto został wykonawcą roku i jaką piosenkę wybrano przebojem roku 2008 Śląskiej Listy Szlagierów.

Gdzie jest prąd?
Mirek Szołtysek / Fot. Magdalena foltys
Krótko po 18, w całym Wodzisławiu został wyłączony prąd, co uniemożliwiało przygotowanie do nagrania, a gdy udało się uporać z tym problemem ciągle w restauracji wybijało korki. Specjaliści szukali przyczyny, by szybko ją usunąć. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i program mógł zostać wyemitowany zgodnie z planem.
Czas Śląskich Szlagierów.

Całą imprezę prowadziło trio znane z Telewizji Silesia – Justyna Gawlik, Kornelia Maroszek, które prowadzą Śląski Koncert Życzeń oraz Darek Niebudek. Ten śląski artysta, pochodzący z Kielc, początkowo stał na balkonie, a zgromadzeni wokół niego fani zostali - co można śmiało powiedzieć - zaczarowani. Można zaryzykować stwierdzenie, że ten balkon bawił się najlepiej. Podczas przerw rozśmieszał publiczność, a nawet tańczył z fanką Śląskiej Listy Szlagierów.

Podczas spotkania było obecnych wielu artystów Listy Przebojów m.in. Duet Karo, New For You oraz Damian Holecki. Ten ostatni artysta staje się coraz popularniejszy, to właśnie on zgarnął główne nagrody. Został wykonawca roku, a jego przebój Złote Kasztany został przebojem roku.
Trio prowadzących / Fot. Magdalena Foltys
Gościem specjalnym był Andrzej Rybiński. Prowadzący nie mogli zapomnieć, że jak w każdą niedzielę, muszą podać TOP 10-kę. Pierwszego miejsca nie zajmuje już Damian Holecki i jego jesienny przebój, który do niedawna tam królował, ale piosenka Mirka Szołtyska „Wspomnienie o Józku”.
Jest to wspomnienie o zmarłym w styczniu 2008 roku, Józefie Poloku.

A czego kamery nie widziały?Damian Holecki / Fot. Magdalena foltys

Kiedy kamery zostały wyłączone, rozdano nagrody dla nadawcy setnego SMS-a i dla osoby, która głosowała właśnie na Damiana Holeckiego, czyli na zwycięzcę, a były to kina domowe.

W restauracji było 800 gości, wśród nich znajdował się Sławomir Zieliński Dyrektor Programowy TVS-u oraz Remigiusz Rączka, prowadzący program "Gotowanie po śląsku". Na końcu można było zdobyć autograf ulubieńców i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Największą popularnością cieszył się oczywiście Damian Holecki oraz Darek Niebudek, panie prowadzące też nie mogły narzeka na brak zainteresowania.
Darek Niebudek / Fot. Magdalena Foltys
Drodzy czytelnicy bądźmy tolerancyjni! Bądźmy szczerzy, czy ktoś w towarzystwie przyzna się, że słucha śląskiej muzyki czy disco polo? Większość mówi, że słucha jazzu, albo rocka. Tylko ciekawe, skąd potem te osoby znają słowa piosenek, skoro podobno ich nie słuchają? Niech każdy z Was odpowie sobie na to pytanie sam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.