Facebook Google+ Twitter

Polskie samoloty dla VIP-ów pod lupą UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-20 07:28

Komisja Europejska ma przyjrzeć się planowanemu zakupowi samolotów rządowych w Polsce. Chodzi o to, czy decyzja o pominięciu procedur przetargowych jest zgodna z zasadą unijnego rynku.

O koniecznej wymianie samolotów mówi się w Polsce od lat, ale do tej pory rządy nie decydowały się na zakup nowych maszyn. Dyskusja powróciła po ostatnich awariach. Wicepremier Grzegorz Schetyna mówił, że możliwy jest szybki zakup samolotów, nawet w ciągu kilku tygodni, bo z pominięciem przetargu, jeśli będzie zgoda Urzędu Zamówień Publicznych. Sprawą zainteresowała się Komisja Europejska. - Musimy sprawdzić jakie dokładnie decyzje zostały podjęte. Z pewnością dla Komisji Europejskiej to ciekawa sprawa do przeanalizowania - mówił jej rzecznik Oliver Drewes.

Unijne prawo nakazuje bowiem zagwarantowanie równego dostępu do zamówień publicznych wszystkim firmom we Wspólnocie. Jeśli jednak zakup samolotów dla polskiego rządu uda się zakwalifikować jako zamówienie w dziedzinie obronności - wtedy unijne przepisy ich nie obejmują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.