Facebook Google+ Twitter

Polskie samoloty na litewskim niebie

Blisko 40 samolotów z Polski i Litwy zgłosiło się na Międzynarodowy Rajd Lotniczy po lotniskach Litwy, który odbędzie się w dniach 11-12 września. Załogi wezmą udział w projekcie mającym na celu promocję transgranicznej turystyki lotniczej.

Już w najbliższy weekend odbędzie się Rajd lotniczy po litewskich lotniskach. Swój udział zapowiedziało blisko 40 załóg z Polski oraz z Litwy.

Rajdowicze odwiedzą m.in. lotniska: Sasnava, Pociūnai, Alytus, Druskininkai (Druskieniki), Paluknys, Kauno (Kowno, lotnisko im. S.Dariaus i S.Gireno). Na wszystkich odwiedzanych lotniskach zaplanowano różne atrakcje dla uczestników rajdu. Nie zabraknie akcentów typowo turystycznych i rekreacyjnych.

Podczas rajdu po lotniskach Litwy piloci-turyści, towarzyszące im osoby, przedstawiciele samorządów, organizatorów turystyki i mediów będą mogli zapoznać się z turystyczną ofertą tego kraju. Jednocześnie będzie to doskonała okazja do poznania jego walorów przyrodniczo-krajobrazowych, obserwując go z lotu ptaka i z lądu, ale też od strony rzeki Niemen. Organizatorzy bowiem zaplanowali m.in. takie atrakcje jak przeprawę promem do malowniczej miejscowości, kurortu Birštonas.

Aeroklub Krainy Jezior (Polska), Kauno Aeroklubas (Litwa), Marijampolės Aeroklubas (Litwa) - partnerzy przedsięwzięcia wspólnie realizują projekt pod nazwą „Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej”, który ma na celu wypromowanie nowego produktu turystycznego - turystyki lotniczej. W tym celu organizują m.in. rajdy lotnicze. Pierwszy odbył się w czerwcu tego roku. Piloci odwiedzali wówczas polskie lotniska i lądowiska m.in.: w Suwałkach, Kętrzynie, Giżycku, Olsztynie, Gryźlinach, Kikitach i przyszły regionalny port lotniczy dla woj. warmińsko-mazurskiego w Szymanach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.