Facebook Google+ Twitter

Polskie sceny wspierają akcję "Teatry na klinikę Budzik"

W najbliższy weekend, 24 i 25 marca, odbędzie się ogólnopolska akcja, mająca na celu wsparcie działań fundacji Ewy Błaszczyk "AKogo". Jej celem jest pozyskanie środków na budowę kliniki "BUDZIK" dla dzieci pozostających w śpiączce.

Teatry na klinikę BUDZIK , fot. mat. prasoweAktorka Ewa Błaszczyk od kilku lat walczy o jakość życia córki, pozostającej w śpiączce. Indywidualne doświadczenia dostarczyły jej wiedzy na temat problemów dzieci dotkniętych comą. Niektóre z nich wychodzą ze śpiączki dość szybko, ale dla tych, u których po roku leczenia nie widać poprawy, nie ma właściwie miejsca, gdzie znalazłyby fachową opiekę.


Dla Ewy Błaszczyk klinika ma być materialnym dowodem sprzeciwu wobec eutanazji, wobec świata, w którym ludzie słabi, chorzy i starzy stają się zbyteczni. Z tych powodów klinika "Budzik" w Warszawie dedykowana jest Janowi Pawłowi II.

W ubiegłym roku polskie teatry włączyły się do działań na rzecz budowy ośrodka specjalizującego się w opiece nad dziećmi w śpiączce. W tegorocznej edycji wezmą też udział teatry polonijne. O nagłośnienie akcji zobowiązały się zadbać media.

Do akcji mogą dołączyć się widzowie, którzy odwiedzą w sobotę i niedzielę teatry biorące udział w tej imprezie charytatywnej. W Warszawie są to m.in.: Studio, Ateneum, Rampa, Syrena, TR Warszawa, Współczesny, Sabat i Wytwórnia.

Teatr Wytwórnia przygotował na te dni spektakl Radka Dobrowolskiego "Córka słońca". Doskonale podana baśń dla dzieci i dorosłych prezentowana będzie na scenie przy ul. Markowskiej (24 marca o godz. 17 i 25 marca o godz. 14).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zgniły Zachód Polski może tylko pomarzyć o spektaklu, ale i tak dopinguje akcję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, przeczytałam, odpowiedziałam; jestem pod wrażeniem. Zapomniałam napisac Ci w e-mailu, że w tej akcji bierze udział sopocki teatr "Off de bicz"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidio, dziękuję za ten tekst, a szczególnie za zdanie "Niektóre z nich wychodzą ze śpiączki dość szybko". Reszta w emailu. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani do teatrów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.