Facebook Google+ Twitter

Polskie siatkarki mają nowego trenera

Jak poinformował PZPS, Włoch Marco Bonitta będzie selekcjonerem kadry siatkarek.

Bonitta spotkał się z w warszawskim hotelu Jan III Sobieski i podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2008 roku. Asystentką została reprezentantka Polski dwukrotna mistrzyni Europy 38- letnia Magdalena Śliwa.

Głównym celem nowego szkoleniowca jest awans i medal w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Sztabu szkoleniowego jeszcze nie znamy, natomiast wiemy że będą to fachowcy z Włoch i Polski. Jedynym minusem pary Bonitta, Śliwa jest fakt definitywnego zakończenia reprezentacyjnej kariery przez Magdalenę Śliwę. Nie rozstaje się jednak z ligowymi parkietami, obecnie jest drugim trenerem i rozgrywającą Wisły Enionu Kraków.

Urodzony 5 września 1963 roku w Rawennie Bonitta wygrał konkurs na trenera polskiej kadry ogłoszony w grudniu 2006 roku. W 2001 roku został mianowany trenerem reprezentacji Włoch z którą tego samego roku wywalczył srebro na mistrzostwach Europy, a już rok później złoto na mistrzostwach świata w Niemczech. Odszedł w 2006 w wyniku konfliktu na linii zawodniczki-trener.

- Cieszymy się, że zatrudniliśmy tak znakomitego fachowca - powiedział Mirosław Przedpełski prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Liczymy na to, iż poprowadzi naszą drużynę do kolejnych sukcesów.

- Minimalnym celem zespołu będzie awans do igrzysk olimpijskich w Pekinie, ale oczywiście będziemy chcieli zdobyć medal. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Jeszcze nie wiem które z zawodniczek powołam do kadry, ale od dziś rozpoczynam intensywną pracę – powiedział trener Marco Bonitta.

- Jest mi niezmiernie miło powitać trenera Bonittę w Polsce i chciałbym mu tylko powiedzieć, że siatkówka w naszym kraju to nie tylko sport, to coś więcej i chciałbym, aby dzięki niemu nasze „Złotka” odzyskały dawny blask – podsumował Dariusz Matuszak, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A.

źródło: PZPS / własne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.