Polskie siatkarki w półfinale mistrzostw Europy

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 22:35

Polskie siatkarki awansowały do półfinału mistrzostw Europy.

/ Fot. Grzegorz Michałowski PAPW meczu decydującym o awansie nasze zawodniczki wygrały z Bułgarkami 3:1 w setach 18:25, 25:20, 25:21, 25:23 i zajęły drugie miejsce w grupie E.

To zwycięstwo Polkom przyszło bardzo trudno. Nasze zawodniczki w niewielu momentach przypominały ten zespół, który wczoraj efektownie pokonał Rosję.

Pierwszy set zdecydowanie należał do Bułgarek. Najpierw jeden punkt przewagi, potem trzy i w efekcie nasze rywalki wygrały tę część gry dosyć łatwo 25:18.

Drugiego seta Polki także słabo zaczęły. Przełamanie przyszło dopiero po drugiej przerwie technicznej. Nasze reprezentantki zaczęły grać skuteczniej w bloku i w ataku, doprowadziły do remisu 20:20, a potem zdobyły pięć punktów z rzędu i wygrały 25:20.

Początek trzeciego seta to znów dominacja Bułgarek. Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły przegrywając 2:8, ale potem zaczął się okres bardzo ładnej gry polskiej drużyny. Przyciśnięte Bułgarki gubiły się i ich przewaga zaczęła topnieć. Od stanu 17:17 Polki objęły prowadzenie i wygrały tego seta 25:21.

W czwartym secie na początku znów lepsze były Bułgarki. Polki doprowadziły do wyrównania dopiero przy stanie 11:11. Po kilku minutach gry punkt za punkt nasze zawodniczki wreszcie objęły prowadzenie i zakończyły seta zwycięstwem 25:23. Cały mecz wygrały 3:1.

W półfinałach zagrają także Holenderki, Włoszki i Niemki. Pary półfinałowe wyłonione zostaną w losowaniu.