46816 miejsce

Polskie siatkarki wygrały z Hiszpanią!

W meczu w grupie A, rozgrywanym w ramach mistrzostw Europy kobiet w siatkówce polskie siatkarki pokonały reprezentację Hiszpanii 3:2. Poniżej znajduje się zapis relacji na żywo z tego spotkania.

W pierwszym meczu tej grupy faworyt Holandia zdeklasowała drużynę Chorwacji 3:0. Kapitalne spotkanie rozegrały Debby Stam, Ingrid Louise Visser, Chaine Staelens, Caroline Wensin oraz jak zwykle niezawodna - liderka drużyny Manon Flier.

Polki muszą dziś wygrać spotkanie, aby spokojniej myśleć o jutrzejszym meczu z Chorwatkami.

Jak to śpiewał zespół Queen "Show must go on".

I set

Pierwszy punkt dla Hiszpanek, ale cztery kolejne dla Polek. Trener Hiszpanek poprosił o czas. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z prowadzeniem 8:4. Hiszpanki gonią wynik. Już prowadzimy tylko 10:8. Fantastyczna atmosfera w Hali Arena Łódź. Na drugą przerwę techniczną schodzimy z przewagą sześciu punktów. Prowadzimy 16:10. Znakomita gra Polek. Piłka setowa dla reprezentacji Polski. Wygrywamy pierwszego seta stosunkiem punktów 25:15.

II set

Pewna gra Polek. Hiszpanki jedynie momentami są w stanie postawić dobry blok na nasze siatkarki. Czekamy na kolejne sety (miejmy nadzieję tylko dwa). Początek drugiego seta niezwykle wyrównany. Hiszpanki nie zamierzają składać broni. Pierwsza przerwa techniczna. Prowadzenie Polek 8:5. Dzięki skutecznym atakom Joanny Kaczor Polki prowadzą 13:8. Serwuje Aleksandra Przybysz. Niestety punkt Hiszpanek. Na drugą przerwę techniczną Polki schodzą w prowadzeniem 16:13. Atak Katarzyny Gajgał i już prowadzimy 18:14. Zmiana w reprezentacji Polski. Paulina Maj wchodzi za Annę Barańską. Podobną decyzję trenera Matlaka widzieliśmy już w pierwszym secie. Remis przy stanie 20:20. Zapowiada się nerwowa końcówka seta. Całe szczęście znakomity blok Katarzyny Gajgał 23:20. Już 24:20. Koniec drugiego seta. Wygrywamy: 25:20.