Polskie siatkarki wygrały z Hiszpanią!

W meczu w grupie A, rozgrywanym w ramach mistrzostw Europy kobiet w siatkówce polskie siatkarki pokonały reprezentację Hiszpanii 3:2. Poniżej znajduje się zapis relacji na żywo z tego spotkania.

W pierwszym meczu tej grupy faworyt Holandia zdeklasowała drużynę Chorwacji 3:0. Kapitalne spotkanie rozegrały Debby Stam, Ingrid Louise Visser, Chaine Staelens, Caroline Wensin oraz jak zwykle niezawodna - liderka drużyny Manon Flier.

Polki muszą dziś wygrać spotkanie, aby spokojniej myśleć o jutrzejszym meczu z Chorwatkami.

Jak to śpiewał zespół Queen "Show must go on".

I set

Pierwszy punkt dla Hiszpanek, ale cztery kolejne dla Polek. Trener Hiszpanek poprosił o czas. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z prowadzeniem 8:4. Hiszpanki gonią wynik. Już prowadzimy tylko 10:8. Fantastyczna atmosfera w Hali Arena Łódź. Na drugą przerwę techniczną schodzimy z przewagą sześciu punktów. Prowadzimy 16:10. Znakomita gra Polek. Piłka setowa dla reprezentacji Polski. Wygrywamy pierwszego seta stosunkiem punktów 25:15.

II set

Pewna gra Polek. Hiszpanki jedynie momentami są w stanie postawić dobry blok na nasze siatkarki. Czekamy na kolejne sety (miejmy nadzieję tylko dwa). Początek drugiego seta niezwykle wyrównany. Hiszpanki nie zamierzają składać broni. Pierwsza przerwa techniczna. Prowadzenie Polek 8:5. Dzięki skutecznym atakom Joanny Kaczor Polki prowadzą 13:8. Serwuje Aleksandra Przybysz. Niestety punkt Hiszpanek. Na drugą przerwę techniczną Polki schodzą w prowadzeniem 16:13. Atak Katarzyny Gajgał i już prowadzimy 18:14. Zmiana w reprezentacji Polski. Paulina Maj wchodzi za Annę Barańską. Podobną decyzję trenera Matlaka widzieliśmy już w pierwszym secie. Remis przy stanie 20:20. Zapowiada się nerwowa końcówka seta. Całe szczęście znakomity blok Katarzyny Gajgał 23:20. Już 24:20. Koniec drugiego seta. Wygrywamy: 25:20.

III set

Znakomity początek. Prowadzimy 2:0. Joanna Kaczor - prawdziwa liderka Naszej drużyny zdobywa punkt na 3:2. Punkt dla Hiszpanii. Pierwsza przerwa techniczna w secie trzecim. Pierwszy raz Polki na przerwę techniczną schodzą przegrywając. Strata wynosi jedynie jeden punkt, w zasadzie możnaby napisać punkcik. 8:7 dla Hiszpanek. Czekamy na kolejne punkty Polek. Po przerwie technicznej kolejne punkty polskich rywalek. Zasępiona mina trenera Matlaka. W trudnej sytuacji przypomina o sobie Joanna Kaczor. 10:10. Cztery punkty pod rząd Hiszpanek. 14:10. Dla mobilizacji Polek trener Matlak prosi o czas. W końcu przełamanie. Punkt dla Polek. Miejmy nadzieje, że Polki nie zafundują kibicom horroru. Druga przerwa techniczna. Polki przegrywają 16:12. Paulina Maj za Joannę Kaczor. Słabsza gra Polek. Przegrywamy partię 25:19. Mamy nadzieję, że Polki wyjdą na boisko walcząc tak jak w dwóch pierwszych setach.

IV set

Fatalny początek tej partii. Wynik 4:0 dla Hiszpanek. Polki gonią przeciwniczki. 5:3. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a po dwóch bardzo dobrych setach Polek zaczęły się schody. Czy Hiszpanki zaczęły lepiej grać, czy Polki straciły pomysł na drużynę z Półwyspu Iberyjskiego? Pierwsza przerwa techniczna. Przegrywamy 8:4. Przegrywamy już 14:9. Trzeba coś zmienić w grze Naszych "Złotek". Na boisko w roli rozgrywającej wchodzi Izabela Bełcik, która zmienia Milenę Sadurek-Mikołajczyk. Druga przerwa techniczna. Przegrywamy 16:11. Jeśli chcemy wygrać to pierwsze spotkanie w Hali Arena Łódź to właśnie nadszedł ten moment kiedy podopieczne Jerzego Matlaka muszą zacząć zdobywać punkty. 20:13 dla Hiszpanek. Polki zdobywają cztery punkty z rzędu. Czy oszczędzą kibicom nerwów związych z tie-breakiem? 23:18. Polki w poważnych tarapatach. 23:18. Bełcik serwuje. 23:20. Punkt dla Polek. Przerwa na życzenie trenera Hiszpanek. Kibice starają się pomóc Polkom. Znów serwuje Bełcik. Punkt dla Polski. 23:21. Polki - walczcie. Blok Hiszpanek. 24:21, ale nadzieja umiera ostatnia. Piłka setowa dla Hiszpanii. 24:22 i po chwili kolejny punkt dla Polek. Hiszpanki kończą. 25:23. Czeka nas tie-break.
V set

Drodzy internauci,

Jeśli możecie trzymać kciuki za nasze siatkarki jeszcze mocniej - apeluję zróbcie to. Możemy wygrać ten mecz. Tie-break zaczynamy przecież z wynikiem 2:2. Pamiętacie film pt. "Obcy - Przebudzenie"? Właśnie tak zaczęła wyglądać gra Polek. Wynik 5:3 dla Polski. Zmiana stron boiska przy stanie 8:6 dla Polski. Trzy punkty Hiszpanek, a następnie Polek. Wynik 9:9. Dwa punkty Polek. O czas prosi szkoleniowiec Hiszpanii. Kibice na stojąco dopingują Polską reprezentację. Punkt Hiszpanek. Blok Joanny Kaczor po długiej wymianie piłki. 12-ty punkt po stronie Polek. Kolejny blok Kaczor. Znakomity mecz tej zawodniczki. Dwa punkty do wygranej. Serwis Polek. Joanna Kaczor zdobywa 14-ty punkt. Dziś jest najlepszą zawodniczką w naszej reprezentacji. Punkt Hiszpanek. Kolejna piłka meczowa dla Polek. Hiszpanki atakują w aut. Wygrana Polek 15:11.

Po ciężkim meczu Polska wygrywa z Hiszpanią. Przed meczem chyba nikt nie spodziewał się pięciu setów w łódzkiej hali. Cieszymy się, że Polki zrobiły olbrzymi krok do awansu do kolejnej rundy. Już jutro przeciwnikiem Polek będzie reprezentacja Chorwacji. Obyśmy po zakończeniu i tego spotkania mogli cieszyć się z wygranej podopiecznych Jerzego Matlaka.