Facebook Google+ Twitter

Polskie śledztwo ws. Polaka porwanego w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 09:36

Prokuratura Krajowa wszczęłą śledztwo ws. Polaka porwanego w Pakistanie. Prokurator Marek Wełna, naczelnik wydziału zamiejscowego Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej w Krakowie, powiedział IAR, że rozpoczęte wczoraj śledztwo ma na celu ustalenie okoliczności uprowadzenia. Na razie będzie gromadzona dokumentacja w tej sprawie.

Do porwania polskiego inżyniera doszło w niedzielę w wiosce Pind Sultani, około 85 kilometrów od stolicy kraju, Islamabadu. Talibowie zastrzelili trzech towarzyszących mu Pakistańczyków - kierowcę i dwóch ochroniarzy. Porywacze odjechali nie zabierając ze sobą samochodu należącego do firmy naftowej, dla której pracuje Polak. Porwany jest pracownikiem firmy naftowej Geofizyka Kraków Limited, która bada zasoby naturalne w Basal.

Wczoraj irańsk agencja IRNA poinformowała, że za porwaniem Polaka stoją talibowie. Zdaniem agencji, pakistańscy talibowie zagrozili, że życie uprowadzonego polskiego inżyniera będzie w niebezpieczeństwie, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione. W zamian za zwolnienie zakładnika, porywacze domagają się uwolnienia swoich towarzyszy, przetrzymywanych w więzieniach w pakistańskich regionach Bajaur, Swat i Darra.

Polski MSZ, podpobnie jak strona pakistańska, nie potwierdza tych infromacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.