Facebook Google+ Twitter

Polskie służby udaremniły zamach terrorystyczny

Coś co było do nie dawna fabułą literatury political-fiction, teraz staje się rzeczywistością. Polskie i zagraniczne służby specjalne udaremniły w naszym kraju zamach terrorystyczny przygotowywany przez Al-Kaidę.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_al-Qaeda_in_Iraq.svg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Flag_of_al-Qaeda_in_Iraq.svg/780px-Flag_of_al-Qaeda_in_Iraq.svg.pngJak informuje tygodnik "Angora", akcja pod kryptonimem "trybuna" była prowadzona przez nie tylko polskie służby specjalne, ale także również przez CIA oraz niemiecki odpowiednik naszego wywiadu. Początek sprawy to rok 2005, kiedy to amerykańskie służby otrzymały informację o możliwości przeprowadzenia w Polsce akcji terrorystycznej przez organizację Osamy Bin Ladena, Al-Kaidę. Miałoby to nastąpić podczas jednej z wielu odbywających się w naszym kraju imprezy masowej. Zamachowcy zmienili swoje plany pod wpływem wyboru Polski i Ukrainy na organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 r. To właśnie w czasie rozgrywania turnieju miało dojść do zamachu.

Terroryści zdołali podłożyć kilka ładunków wybuchowych w konstrukcjach budowlanych jednego ze stadionów, który będzie areną Euro 2012. Miały być zdetonowane w podczas trwania meczu. Służbom jednak się udało zidentyfikować zamachowców i śledzono każdy ich krok. Zaraz po ich wyjeździe z naszego kraju udało się ich zatrzymać a ładunki wybuchowe w porę odnaleźć. Ładunki wybuchowe zostały zniszczone na poligonie w Kazuniu.

Jeśli te informacje się potwierdzą będą wyraźną oznaką zagrożenia naszego kraju wynikające z międzynarodowego terroryzmu.

Źródło:
onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.