Facebook Google+ Twitter

Polskie sprzedaje się lepiej... w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-02-04 19:43

Jak podaje ZPAV, miniony rok mimo wielu zaskoczeń w muzycznej kategorii zdecydowanie należał do polskich wydawnictw. Z jednym wyjątkiem - Adele i jej drugim solowym albumem - "21".

Okładka płyty Adele "21" / Fot. Sonic DistributionKupowanie muzyki w naszym kraju nie cieszy się wielką popularnością. Mimo to,
miniony rok możemy jak najbardziej zaliczyć do udanych. Jak podaje ZPAV, w ciągu całego roku wśród najlepiej sprzedających się albumów znalazły się 342 nowości, co przekłada się na 13-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2010. A to dużo, zważając chociażby na niski próg przyznawania tytułu np. złotej płyty w porównaniu z innymi, nie tylko europejskimi krajami.

Absolutnym wydawniczym rekordem jest Adele, która na chwilę obecną sprzedała tylko w naszym kraju ponad 100 tys. egzemplarzy jej drugiego w karierze krążka zatytułowanego "21". Wynik ten przełożył się na nadanie płycie statutu diamentowej. Dzięki jego popularności na sprzedaży zyskały także inne albumy: "19" z 2008 roku, oraz koncertowy "Adele: live at the Royal Albert Hall".

Czytaj także: Andrzej Piaseczny zdeklasował Adele!


Z kolei najpopularniejszym polskim krążkiem okazał się album grupy Zakopower "Boso" promowany singlem o tym samym tytule. Ten sprzedał się w nakładzie ponad 68 tys. egzemplarzy. Wyjątkowo wysoko w zestawieniu znajduje się także składanka "Solidarni z Japonią", której zyski ze sprzedaży zostały przekazane na cele humanitarne po wiosennej katastrofie z 2011 roku.

Oto lista 10-ciu najchętniej kupowanych albumów w Polsce (według OLiS):
1. Adele "21"
2. Zakopower "Boso"
3. Różni wykonawcy "Solidarni z Japonią"
4. Seweryn Krajewski "Jak tam jest"
5. Kult "MTV Unplugged"
6. Sade "The Ultimate Collection"
7. Maciej Maleńczuk & Psychodancing "Wysocki Maleńczuka"
8. Star Guard Muffin "Szanuj"
9. Sylwia Grzeszczak "Sen o przyszłości"
10. Yugopolis "Yugopolis 2"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.