Facebook Google+ Twitter

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej pisze list otwarty

W dniu 8 września stowarzyszenie energetyki wiatrowej (PSEW) skierowało list otwarty do Premiera Donalda Tuska. Wskazuje na nieprawidłowości w równym traktowaniu różnych sektorów energetyki.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Turbiny_wiatrowe_ubt.jpeg&filetimestamp=20040925170225 / Fot. photo ˆ 2004 by Tomasz SienickiStowarzyszenie wskazuje, że najbliższe lata będą decydujące dla transformacji polskiej energetyki. Szczególnie istotne będą dla transformacji źródeł energii. W liście otwartym wskazują na nierówne traktowanie przez obowiązujące prawo i przez rządowe instytucje różnych sektorów energetycznych. Szczególnie dysproporcje te są widoczne w wyraźnym popieraniu najbardziej kosztownej formy energetyki jaką jest energetyka atomowa. List otwarty wręcz zarzuca tworzenie planów i ekonomicznych uzasadnień pod z góry ustalony cel. Są więc z założenia fałszywe. Jeśli są fałszywe, to są szkodliwe dla Państwa.

Cały list znajdziecie Państwo tu:
http://www.elektrownie-wiatrowe.org.pl/files/list_otwarty_do_premiera.pdf
jak również tu:
http://www.elektrownie-wiatrowe.org.pl/files/list_otwarty_do_premiera.pdf

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie występuję póki co w liczbie mnogiej. Nie przedstawiam w tekście żadnych argumentów za i przeciw. Informuję o fakcie napisania listu otwartego w którym wskazano na nierówne traktowanie różnych sektorów energetycznych i różnych kategorii energetyki w państwie polskim.
Z Pańskiego tekstu można by wysnuć, że energetyka wiatrowa jest 20 razy bardziej efektywniejsza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszę pierwsze wnioski po pobieżnym zapoznaniu się z tekstem . Argumenty na rzecz energii wiatrowej są mocno naciągnięte. W energetyce jądrowej moc zainstalowana to praktycznie moc użyteczna , w wiatrowej w w warunkach Polski to 5 % .Sądze że jesteście tylko lobbystami pewnej grupy interesów. Na razie tyle !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.