32991 miejsce

Polskie szczypiornistki pokonały Kubanki

Od zwycięstwa polskie szczypiornistki rozpoczęły walkę w mistrzostwach świata. W sobotę Polki pokonały Kubanki 27:22. Już jutro czeka je kolejne starcie - zmierzą się ze Szwedkami.

Sonda

Czy Karolina Kudłacz-Gloc była najlepszą zawodniczką meczu?

Przed meczem wszyscy eksperci stawiali na zdecydowane zwycięstwo Polek nad Kubankami. Jednak rywalki biało-czerwonych grały powyżej oczekiwań i przez długi czas toczyły wyrównaną walkę.

Jako pierwsza bramkę zdobyła Ayling Martinez, potem kontratak przypuściła nasza kapitan - Karolina Kudłacz. Następnie Aneta Łabuda poszła w ślady liderki naszej kadry i wyprowadziła polską drużynę na prowadzenie - 3:1. Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem, ale niestety było to tylko złudne wrażenie.

Biało-czerwone grały bardzo nerwowo i gubiły się na parkiecie. Polki grały źle, nie wykorzystywały swoich szans i z łatwością pozwoliły, by Kubanki odskoczyły na kilka punktów. Na pochwałę zasługuje nienaganna postawa w bramce Anny Wysokińskiej, która obroniła między innymi dwa rzuty karne. Polki bardzo ciężko pracowały na parkiecie, by dogonić swoje przeciwniczki, ale w końcu za sprawą Iwony Niedźwiedź w 26. minucie ta sztuka im się udała. W pierwszej połowie spotkania Karolina Zalewska zdobyła jeszcze punkt minutę przed końcem i Polki schodziły do szatni z wynikiem 12:11.

Druga odsłona spotkania to zdecydowanie inna gra reprezentantek Polski - grały pewniej i co najważniejsze częściej trafiały w bramkę. Już na wejście zdobyły trzy bramki. Niestety przyszedł również kryzys - zawodniczki Kima Rasmussena znowu zaczęły popełniać masę błędów, a Kubanki doprowadziły do remisu. Jednak wtedy grę w swoje ręce wzięła kapitan Karolina Kudłacz-Gloc. Ostatecznie biało-czerwone zeszły na zwycięskiej pozycji i wygrały 27:22. W niedzielę wieczorem zmierzą się ze Szwedkami.

Kuba - Polska 22:27 (11:12)

Kuba: Eneleidys Guevara, Niurkis Mora - Mesa, Martinez 8, Varanes 3, Raiza, Lusson 4, Reyes 1, Camejo, Vizcay, Rosabal, Barrio 1, Ramirez, Rizo 5.
Kary: 8 min.
Karne: 5/7.

Polska: Wysokińska, Gawlik - Kobylińska 2, Stachowska 1, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 2, Kudłacz-Gloc 11, Pielesz, Zych, Łabuda 1, Zalewska 5, Sądej, Stasiak 1, Kulwińska 1, Achruk 2.
Kary: 6 min.