Facebook Google+ Twitter

Polskie szkoły na światowym poziomie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-26 17:49

Na 15 000 odpowiedzialnych ekologicznie szkół z 49 krajów świata aż 600 to szkoły polskie. Swoje zaangażowanie w propagowanie działań proekologicznych potwierdzają zdobywając międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga.

W tym roku o to światowe wyróżnienie, przyznawane w Polsce przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, stara się ponad 170 polskich szkół! 28 maja w Warszawie poznamy laureatów wyróżnienia.

To rekordowa liczba zgłoszeń w historii organizowania konkursu w Polsce. Do tej pory, w trzech edycjach programu, przyznaliśmy 25 Zielonych Flag - mówi Małgorzata Łuszczek – koordynator Programu Szkoły dla Ekorozwoju Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, w ramach którego Fundacja przyznaje certyfikaty polskim szkołom.

Zielona Flaga jest tytułem, które nadawane jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools ( eco-schools.com). Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, uczestniczą w nim 15 000 szkół z 49 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę.

Za wyróżnieniem szkoły Zieloną Flagą stoją konkretne praktyczne działania. Szkoła, aby otrzymać certyfikat, wprowadza ekologiczne rozwiązania np. instaluje perlatory w celu zmniejszenia zużycia wody, montuje termoregulatory oraz wymienia oświetlenie na energooszczędne.

Na podkreślenie zasługuje wspólne zaangażowanie uczniów i nauczycieli w projekt.
Szkoły te to ambasadorzy dobrych rozwiązań ekologicznych - mówi Agnieszka Bielska z Ministerstwa Środowiska, członek Kapituły Programu decydującej o przyznaniu certyfikatu szkole.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.