Facebook Google+ Twitter

Polskie szpitale będą leczyć pedofilów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-23 16:38

Leczeniem farmakologicznym pedofilów będzie zajmował się jeden albo dwa ośrodki zamknięte w Polsce. Rzecznik ministerstwa zdrowia Piotr Olechno powiedział, że zakłady - głównie szpitale psychiatryczne, które uzyskały zgodę organów założycielskich na prowadzenie takiej terapii mogą zgłaszać swoje kandydatury do resortu do 26 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i wybranie tych placówek odbędzie się na początku kwietnia.

Piotr Olechno podkreśla, że warunki konkursu precyzyjnie określają zabezpieczenia ośrodków tak, żeby osoby w nich przebywające nie stanowiły zagrożenia dla społeczności lokalnych.

Za terapię farmakologiczną pedofilów zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Trudno oszacować, ile osób będzie poddanych przymusowemu leczeniu. Ministerstwo zdrowia przeznaczyło 6 i pół miliona złotych na dostosowanie ośrodków do przyjmowania takich pacjentów.

W Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie będą przeprowadzane obserwacje sądowo-psychiatryczne osób podejrzanych i oskarżonych o popełnienie przestępstw na tle seksualnym.

8 czerwca wejdzie w życie duża nowelizacja kodeksów karnych. Zgodnie ze zmianami o potrzebie leczenia pedofila ma decydować sąd na sześć miesięcy przed przewidywanym warunkowym zwolnieniem lub przed wykonaniem kary. Po odbyciu kary sąd będzie mógł skierować takiego sprawcę na leczenie ambulatoryjne bądź umieścić go w zakładzie zamkniętym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.