Polskie tenisistki coraz bliższe awansu

Piotr Górecki
Polki odniosły trzecie zwycięstwo w turnieju grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji rozgrywanego w Tallinie. Polki nie bez problemu pokonały tenisistki Bośni i Hercegowiny 2:1.

Spotkanie z Bośniaczkami Polki rozpoczęły znakomicie. Zastępująca Martę Domachowską(operacja wyrostka robaczkowego) Katarzyna Piter z łatwością rozprawiła się z Dijaną Stojic, tracąc w spotkaniu tylko dwa gemy.

Co udało się Piter miało udać się także Agnieszce Radwańskiej. Polka dobrze rozpoczęła swój pojedynek, pewnie wygrywając pierwszego seta. Jednak w pozostałych dwóch setach lepsza okazała się mało znana rywalka. O sukcesie Polek zadecydował debel, w którym Klaudia Jans i Katarzyna Piter pokonały Bośniaczki w 3 setach 6:3, 3:6, 6:0 i dały Polkom zwycięstwo w spotkaniu 2:1.

Polki we wcześniejszych
zmaganiach wygrały z Rumunkami 2:1 i Szwedkami 3:0. Dziś zmierzą się z zespołem Wielkiej Brytanii. Mecz ten zadecyduje, która z reprezentacji awansuje do turnieju barażowego, którego stawką będzie udział w rozgrywkach Grupy Światowej II.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani