Facebook Google+ Twitter

Polskie Wikinews ma 5 tysięcy artykułów

Siostrzany projekt jednej z najpopularniejszych encyklopedii na świecie - Wikipedii obchodzi swój mały jubileusz. Polskie Wikinews ma już 5000 artykułów, co daje mu 3 pozycję w rankingu światowych Wikinewsów.

Wykres przedstawia wzrost liczby artykułów w poszczególnych wersjach językowych Wikinews, na wykresie widać wyraźny wzrost polskiego projektu, który zdecydowanie wyprzedził włoskie Wikinews. / Fot. Erik Zachte (public domain)W nocy z 20 na 21 sierpnia w serwisie Wikinews Polska pojawił się jubileuszowy 5 tys. artykuł, który dotyczył kolarskiego Kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Wałbrzycha.

Oficjalny plakat serwisu Wikinews / Fot. Derbeth; © & ™ All rights reserved, Wikimedia Foundation, Inc.Wikinews to ogólnodostępny serwis internetowy, publikujący informacje prasowe. Redaktorami "młodszej siostry" Wikipedii są internauci - ochotnicy, którzy nieodpłatnie dzielą się swoją wiedzą. Pojawiające się w Wikinews artykuły pochodzą głównie z trzech źródeł, pierwszym z nich są tzw. "materiały autorskie", które napisane są przez Wikireporterów, często ilustrowane zrobionymi przez autorów zdjęciami, najczęściej przedstawiają wydarzenia lokalne, a także wywiady. Materiały autorskie stanowią ok. 5 proc. wszystkich newsów w serwisie. Poza materiałami autorskimi Wikinews publikuje informacje pisane przez swoich autorów na podstawie informacji prasowych z internetu, gazet, radia oraz telewizji. Dużą część newsów stanowią także informacje z serwisów e-polityka oraz pro-cycling, które współpracują z Wikinews udostępniając swoje artykuły na wolnych licencjach.

W ostatnich miesiącach najczęściej pojawiają się wiadomości związane ze sportem i polityką, nauką i wydarzeniami kulturalnymi. W ciągu ostatnich miesięcy zmodyfikowano wygląd strony głównej, kierując się względami estetycznymi oraz próbując ułatwić czytelnikom dotarcie do odpowiednich artykułów z interesujących ich dziedzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.