Facebook Google+ Twitter

Polskie zawodniczki królowymi tyczki!

Trzeci dzień mistrzostw i trzy medale! Anna Rogowska i Monika Pyrek podzieliły się najcenniejszymi medalami podczas konkursu skoku o tyczce podczas berlińskich mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Kolejny medal dołożył Szymon Ziółkowski.

Wielki sukces Anny Rogowskiej - oraz Moniki Pyrek i Szymona Ziółkowskiego / Fot. PAP/EPAPolskim zawodniczkom nie dała rady wielka faworytka - Caryca Tyczki - Jelena Isinbajewa, która nie zaliczyła żadnej wysokości. Wcześniej fantastyczny wynik osiągnął młociarz Szymon Ziółkowski, który zdobył srebrny medal do ostatniej serii rzutów walcząc o złoto

Anna Rogowska złotą medalistką mistrzostw świata w skoku o tyczce ! Monika Pyrek zdobyła srebrny medal. Polki pokonały między innymi murowaną faworytkę do złotego medalu Rosjankę Jelenę Isinbajewą, która nie zaliczyła żadnej wysokości i nie została sklasyfikowana.

Anna Rogowska wygrała z wynikiem 4,75 metra, które skoczyła w pierwszej próbie. Nie udało jej się osiagnąć 4,80 - tej wysokości nie skoczyła także Isinbajewa, która po nieudanym skoku na 4,75 przeniosła dwie próby właśnie na 4,80. W obu poddana ogromnej presji Rosjanka strąciła poprzeczkę.

Monika Pyrek zakończyła konkurs z rezultatem 4,65 metra. Dwie próby na 4,75 i jedną na 4,80 miała nieudane. To jednak wystarczyło do srebrnego medalu, który podzieliła z Amerykanką Chelsea Johnson.

Anna Rogowska po konkursie skoku o tyczce kobiet trzeciego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie, 17 bm. Polka zdobyła złoty medal. / Fot. PAP/Adam CiereszkoWcześniej Szymon Ziółkowski stał się kolejnym polskim medalistą podczas berlińskich mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Nasz młociarz do ostatniej próby walczył ze Słoweńcem Primozem Kozmusem. Niestety, pomimo dobrego występu (79,30 m), do złota zabrakło metra.

Ziółkowski bardzo mocno rozpoczął - rzutem na 77,44 prowadził po pierwszej serii. W drugiej znakomicie rzucił Kozmus - 79,74, a Polak odpowiedział rzutem, który dał mu potem srebrny medal. W piątej serii Słoweniec jeszcze poprawił swój najlepszy wynik o 39 centymetrów, a na koniec zawodów osiągnął 80,84.

Szymon Ziółkowski zdobył w Berlinie swój trzeci medal mistrzostw świata. W 2001 roku w Edmonton wywalczył złoto, a w 2005 roku w Helsinkach - brąz.

Krążek Ziółkowskiego jest trzecim dla polskiej ekipy w trwających od soboty mistrzostwach świata. Wcześniej Tomasz Majewski zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą, a Kamila Chudzik brązowy w siedmioboju.

W sumie Polacy zdobyli już w Berlinie 5 medali - 1 złoty, 3 srebrne i brązowy.

Źródło: IAR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najcenniejszy medal to złoto. Nasze tyczkarki nie podzieliły się złotymi medalami. Srebrny jest tylko bardziej cenny od brązowego. Ziółkowskiemu do złota zabrakło ponad 1,5 metra. Metr więcej nic by nie dało. Pomimo dużych emocji wskazana większa precyzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.