Facebook Google+ Twitter

Polskie zoo

Doskonale wiemy, że polityków można rozróżnić na podstawie światopoglądu, przynależności partyjnej, wyglądu. Ale naszych "mężów stanu" możemy także podzielić używając całkiem innych kryteriów.

Politykus Pospolitus Ajlovus

Najbardziej rozpoznawanym przedstawicielem tej grupy jest Jego Pospolitość Donald Tusk. Za siedzibę "ajlovusów" uznawana jest albo Kancelaria Premiera albo...Disney Land. Jej przedstawiciele charakteryzują się wyjątkową serdecznością i miłością do wszystkich. Podstawowym założeniem tej grupy jest promieniowanie uczuciem w stosunku do każdego (nawet do niższych panów z pistolecikami). I nie ważne co się na świecie dzieje: liczy się tylko miłość. Innymi znanymi przedstawicielami są: Marek Sawicki i ostatnio nieoczekiwanie Stefan Niesiołowski.

Politikus Pospolitus Krzykliwus

Na miano Jej Krzykliwości (bo to kobieta przewodzi tej grupie) zasłużyła sobie posłanka Beata Kempa. Trudno dziś wyobrazić sobie salę plenarną bez jej donośnych...krzyko - pisków. Za siedzibę krzykaczy można przyjąć mównicę sejmową, gdyż tam mogą wykazać się swoimi zdolnościami. Do tego gatunku należy także Katarzyna Śledzińska - Katarasińska oraz Tadeusz Iwiński. Znamy również sposób zwoływania posiedzenia krzykaczy. Najpierw JK wypiskuje mało dla nas zrozumiane słowa, po czym jej podwładni pośpiesznie biegną na mównicę i odkrzykują jej jeszcze bardziej niezrozumiane dla nas kwestie. Podobno można je zrozumieć używając opcji "zwolnij temp wypowiedzi" oraz jednocześnie z odległości dwustu metrów. Ale to tylko pogłoski.

Politykus Pospolitus Nieseksus

Do dziś nie ustalono komu należy się miano Jego Cnotliwości: Arturowi Zawiszy czy Marianowi Piłce. Obaj panowie mają wielkie zasługi w działalności tej grupy. Jeden chciał zamknięcia wszystkich domów publicznych, drugi zakazu chodzenia w bikini. Byli posłowie (jak dobrze!) po prostu nie chcą, by panie pokazywały zbyt wiele. Najlepiej gdyby ubierały się jak Eskimoski albo kobiety z Syberii... Wtedy na pewno żadnego mężczyznę nie skusiłyby kobiece uroki. Można podsunąć panom pomysł, by kobiety w ogóle nie wychodziły z domu...

Politykus Pospolitus Śmiechotus

To strasznie wesoła grupa, której żarty trzymają się bez końca. Miano Jego Śmiechliwości piastują Ryszard Kalisz i Tadeusz Cymański. Pierwszy z nich, nazwany swego czasu "porno - grubasem", potrafi się tak roześmiać, że o mało sie nie udusi. Drugi, jeszcze bez żadnego przydomku, wchodząc na "scenę" odprawia istny ceremoniał. Nie byłby sobą gdyby w drodze na mównicę nie podskakiwał jak koń (to spostrzeżenie przedstawiciela grupy Kamiennych Twarzy: Kazimierza Kutza). Pan Tadeusz musi promieniować także gigantycznym uśmiechem, sięgającym od Moskwy do Berlina. Cechą rozpoznawczą tej grupy jest fakt, że śmieją się zawsze w mało spodziewanych momentach. Wyskakują jak "Filip z Konopi ", a właściwie jak Ryszard z ławy poselskiej.

Politykus Pospolitus Psycholus

Choć przedstawiciele tej dużej grupy nie potwierdzają tego oficjalnie, za ich siedzibę uznaje się Szpital Psychiatryczny im. Koziołka Matołka dla przypadków ciężkich i jeszcze cięższych. Miano Jego Psychiczności przypada Piotrowi Gadzinowskiemu, znanego ze słynnych przemówień o "Hąg Kągu" . Na szczęście już były poseł, wiele razy potwierdzał, że więcej czasu powinien spędzać w szpitalu niż w Sejmie. Przedstawicielką tej grupy jest także Nelly Arnold Rokita. Jej cechy charakterystyczne to: kapelusze z lumpeksu oraz włosy podobne do włosów Ędwarda Ąckiego. Należy też wspomnieć o posłance Błochowiak, która podczas obrad jednej z komisji śledczej wypytywała wciąż o łazienki, a na stwierdzenie Adama Michnika ( Pospolitus Gazetus Jąkatus), że kolorowe skarpetki to symbol walki ze stalinizmem odpowiedziała, że homoseksualiści też noszą kolorowe skarpetki.

Choć w świecie polityki czy show-biznesu mamy jeszcze wiele innych grup, takich jak Pospolitus
Wieśmakus (Doda, Andrzej Lepper) czy Pospolitus Chorobus Filipinus (Aleksander Kwaśniewski)
to wciąż nie wiemy o co komu chodzi. Może o wypasanie krów? Przynajmniej o to polscy internauci poprosili Jej Skrzekotliwość Joannę Senyszyn. Ale jak na razie trzeba pozostać przy wersji, że o seks i pieniądze!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: polityka


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.