Facebook Google+ Twitter

Polskim turystom świńska grypa nie straszna

Polacy przebywający na wakacjach w Meksyku nie boją się świńskiej grypy i nie deklarują chęci powrotu do kraju. Nasi rodacy nie odwołują także wycieczek w tamte strony, a także zaplanowanych na najbliższy czas wypraw do innych krajów, w których odkryto przypadki choroby.

Turyści w Meksyku / Fot. PAP/EPANiewielu naszych rodaków w najbliższym czasie wybiera się do Meksyku. Biura podróży chwilowo nie dysponują szczególnie bogatą ofertą meksykańskich wycieczek. Jednak nie jest to spowodowane strachem przed świńską grypą, a porą roku. - Większość firm nie ma teraz ofert, ponieważ do Meksyku lata się raczej między październikiem a kwietniem - tłumaczy Jacek Dąbrowski z biura podróży Triada.

Co jednak z klientami, którzy nie lubią spędzać wakacji w tłumie, w trakcie sezonu? Jedną z firm obsługujących tego typu klientów, jest firma Destino Mexico, specjalizująca się w wycieczkach do Ameryki Południowei i Łacińskiej, bez względu na porę roku. Jej przedstawiciele są jednak spokojni. Korzystający z usług tego biura, przebywają poza strefami zagrożenia, czują się bezpieczni i nie deklarują chęci wcześniejszego powrotu.

Póki co, nikt też nie odwołuje planowanych podróży (następne terminy w maju oraz lipcu) i biuro nie spodziewa się szczególnych zmian w tym zakresie. Brane pod uwagę są jedynie ewentualne modyfikacje tras wycieczek, w przypadku obaw związanych z rozszerzaniem się ognisk zarażeń chorobą. Destino Mexico ma pracowników miejscowych w Meksyku. Donoszą oni, że na miejscu sytuacja nie wygląda tak źle, jak w mediach, życie (choć niekiedy w maskach ochronnych) w większości miejsc toczy się normalnie.

Podobne informacje można uzyskać na internetowych forach związanych z podróżowaniem po Meksyku. Oto wypowiedź jednego z użytkowników forum Meksyk w serwisie grono.net: - Na ulicach jest trochę ludzi w maskach, głównie kelnerzy, sprzedawcy i ochroniarze, ale też czasem przechodnie. Ja (póki co) nie noszę, ale weekend raczej spędzę w domu, na lekturze.

Paniki nie ma. Jedyne biuro podróży zawieszające wycieczki do Meksyku w maju, do którego udało nam się dotrzeć – Golden Mexico Travel, i tak nie miało rezerwacji na podróże w tamte strony w tym okresie. Jeśli chodzi o inne rejony, w których rozpoznano przypadki zachorowań na świńską grypę (do tej pory są to USA, Kanada, Szkocja, Rosja, Korea, Izrael i Hiszpania) – biura podróży, (pytaliśmy m.in. Bertur, Triadę, Rainbow Tour), nie odwołują ofert i nie otrzymują próśb o zmianę lub kasowanie rezerwacji od klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.04.2009 22:40

Polskim turystom latające świnie nie straszne, urlop zapłacony trzeba wykorzystać, nawet jeśli miałby trwać wieczność ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.