Facebook Google+ Twitter

Polskim turystom świńska grypa nie straszna

Polacy przebywający na wakacjach w Meksyku nie boją się świńskiej grypy i nie deklarują chęci powrotu do kraju. Nasi rodacy nie odwołują także wycieczek w tamte strony, a także zaplanowanych na najbliższy czas wypraw do innych krajów, w których odkryto przypadki choroby.

Turyści w Meksyku / Fot. PAP/EPANiewielu naszych rodaków w najbliższym czasie wybiera się do Meksyku. Biura podróży chwilowo nie dysponują szczególnie bogatą ofertą meksykańskich wycieczek. Jednak nie jest to spowodowane strachem przed świńską grypą, a porą roku. - Większość firm nie ma teraz ofert, ponieważ do Meksyku lata się raczej między październikiem a kwietniem - tłumaczy Jacek Dąbrowski z biura podróży Triada.

Co jednak z klientami, którzy nie lubią spędzać wakacji w tłumie, w trakcie sezonu? Jedną z firm obsługujących tego typu klientów, jest firma Destino Mexico, specjalizująca się w wycieczkach do Ameryki Południowei i Łacińskiej, bez względu na porę roku. Jej przedstawiciele są jednak spokojni. Korzystający z usług tego biura, przebywają poza strefami zagrożenia, czują się bezpieczni i nie deklarują chęci wcześniejszego powrotu.

Póki co, nikt też nie odwołuje planowanych podróży (następne terminy w maju oraz lipcu) i biuro nie spodziewa się szczególnych zmian w tym zakresie. Brane pod uwagę są jedynie ewentualne modyfikacje tras wycieczek, w przypadku obaw związanych z rozszerzaniem się ognisk zarażeń chorobą. Destino Mexico ma pracowników miejscowych w Meksyku. Donoszą oni, że na miejscu sytuacja nie wygląda tak źle, jak w mediach, życie (choć niekiedy w maskach ochronnych) w większości miejsc toczy się normalnie.

Podobne informacje można uzyskać na internetowych forach związanych z podróżowaniem po Meksyku. Oto wypowiedź jednego z użytkowników forum Meksyk w serwisie grono.net: - Na ulicach jest trochę ludzi w maskach, głównie kelnerzy, sprzedawcy i ochroniarze, ale też czasem przechodnie. Ja (póki co) nie noszę, ale weekend raczej spędzę w domu, na lekturze.

Paniki nie ma. Jedyne biuro podróży zawieszające wycieczki do Meksyku w maju, do którego udało nam się dotrzeć – Golden Mexico Travel, i tak nie miało rezerwacji na podróże w tamte strony w tym okresie. Jeśli chodzi o inne rejony, w których rozpoznano przypadki zachorowań na świńską grypę (do tej pory są to USA, Kanada, Szkocja, Rosja, Korea, Izrael i Hiszpania) – biura podróży, (pytaliśmy m.in. Bertur, Triadę, Rainbow Tour), nie odwołują ofert i nie otrzymują próśb o zmianę lub kasowanie rezerwacji od klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.04.2009 22:40

Polskim turystom latające świnie nie straszne, urlop zapłacony trzeba wykorzystać, nawet jeśli miałby trwać wieczność ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.