Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27855 miejsce

Polsko - Niemieckie Dni Sportu w Stepnicy

Gminne władze samorządowe w Polsce organizują wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne i sportowe w celu zwiększenia atrakcyjności danego regionu. Stepnica k/Szczecina postawiła na sport.

Przygotowane trofea na turniej bokserski w Stepnicy k/Szczecina z okazji Polsko-Niemieckich Dni Sportu, które odbyły się w dniu 04-09-2010. / Fot. Piotr WierzbickiGmina Stepnica koło Szczecina miała zaszczyt zorganizowania "Polsko-Niemieckich Dni Sportu", 4 września 2010. Główną atrakcją tej imprezy były zawody bokserskie w obsadzie międzynarodowej, a punktem kulminacyjnym było spotkanie publiczności z mistrzem świata Maciejem Zeganem.

Sławny bokser przywiózł ze sobą dwa zdobyte pasy mistrzowskie. Okazało się, że każdy chciał zrobić zdjęcie z Maciejem Zeganem i jego pasami, co pokazałem na załączonym filmie. Mistrz okazał się bardzo cierpliwy i żaden chętny nie został pominięty.

Karatecy "LUKS Karate Goleniów GICHIN" wykonują pokaz pod okiem Sensei Wioletty Jarosiewicz. / Fot. Piotr WierzbickiMaciej Zegan urodził się 8 lutego 1975. Naukę boksu rozpoczął w wieku 11 lat w BKS Gwardia Wrocław. W swojej karierze jako amator stoczył 300 walk - 15 przegrał. W karierze zawodowej stoczył 48 walk, odniósł 42 zwycięstwa, w tym 21 przez nokaut. Tylko pięć razy przegrał.

W przerwach turnieju można było posłuchać wokalistów i obejrzeć pokazy walk karate podopiecznych Sensei Wioletty Jarosiewicz, która opiekuje się klubem "Luks Karate GICHIN Goleniów i Nowogard. Pani Wioletta jest zdobywczynią mistrzostwa Europy Środkowej i aktualnie w rankingu jest trzecia w Polsce. Naukę i treningi karate rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Obecnie dzieci w klubach Nowogardu i Goleniowa zaczynają treningi w wieku pięciu lat.

Na zdjęciu Prezes Zachodniopomorskiego Okręgu Związku Bokserskiego Józef Sakwa i Mistrzyni Europy Środkowej w karate Pani Wioletta Jarosiewicz, obecnie trzecia w rankingu na terenie Polski. / Fot. Piotr WierzbickiImprezie towarzyszyły takie atrakcje, jak pokazy umiejętności kierowców samochodowych, kontrolowany poślizg i przy hamowaniu obrót o 180 stopni oraz "palenie opon". Pokaz odbywał się na specjalnie przystosowanym BMW o pojemności silnika 3,5 dm3 z wmontowanymi dodatkowymi dźwigniami, którymi można było tego potwora okiełznać.

Obok placu, gdzie stał ring, był stadion "Orlik", na którym odbywały się zawody piłki nożnej. Mecz pomiędzy drużyną z Polski i Niemiec był najbardziej atrakcyjny. Po obu stronach kibice zawzięcie kibicowali.

Najbardziej utalentowani zawodnicy otrzymali stypendia z rąk Krzysztofa Kaczemby, radnego fundacji "Talent Promocja Sport" ze Stargardu Szczecińskiego. / Fot. Piotr WierzbickiDla dzieci był specjalny turniej rowerowy z torem przeszkód i slalomem, a dla najlepszych ciekawe nagrody. Były też trampoliny, gokarty, zamki nadmuchiwane do ślizgania się i wiele straganów z różnościami i smakołykami.

A dla zgłodniałych grochówka za darmo. Za inne posiłki trzeba było płacić, a dla uczestników turnieju i opiekunów posiłki były wydawane za dostarczone bony.

Można powiedzieć, że impreza ta została wzorowo przygotowana, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwały służby porządkowe i medyczne.


http://www.youtube.com/watch?v=ANVLTO5VI-Q
http://www.youtube.com/watch?v=KvaBLH5XR4g

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Oj! Działo się działo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ho..Ho ...ale imprezka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzebne są takie relacje i takie imprezy sportowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ignacy Wilk
  • Ignacy Wilk
  • 19.09.2010 20:35

Panie Piotrze wspaniała relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już jest wszystko poprawione :) ciekawa inicjatywa władz samorządowych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę tutaj filmu i zdjęć. Tekst też nie rozdzielony? Trzeba dać do poprawki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sport to zdrowie. Uprawiany z głową i pod okiem fachowców od młodych lat, może przynieść dobre rezultaty. Oby tak było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.