Facebook Google+ Twitter

Polsko – węgierskie gotowanie w Myślenicach

Polak Węgier dwa bratanki - i to nie tylko do tańca i szklanki, ale jak się okazuje także do gotowania. W sobotę 3 października od godz. 15:30 w parku przy ul. Jordana rozpocznie się wielkie kucharzenie.

 / Fot. pro-groupSpróbować będzie można zarówno tradycyjnych polskich jak i węgierskich specjałów. Na scenie zagrają Dixi Band oraz Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice.

Dwanaście Kół Gospodyń z terenu Gminy Myślenice przygotowuje potrawy na obchody 10 - lecia podpisania umowy pomiędzy Myślenicami i węgierską Gminą Csopak. Będzie więc tradycyjna grochówka i chleb ze smalcem, domowe wędliny, słodkie ciasta, sałatki, paszteciki a nawet własnoręcznie robiona czekolada i wiele innych specjałów. Węgrzy natomiast poczęstują przyrządzonym na miejscu leczo i słynnymi langoszami. Wszystko po to, by w należytej oprawie po 10 latach przypieczętować odnowienie partnerstwa pomiędzy obydwoma miastami. Nie może zabraknąć, także flagowych Myślenickich muzyków, którzy na mieli okazję koncertować już nad Balatonem. O godz. 16:00 wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, a zaraz po niej o godz. 17:00 jedyna taka w regionie formacja dixielandowa – Dixi Band.

CSOPAK – węgierska gmina położona nad Balatonem, słynąca z winnic i produktów na bazie lawendy. Umowa partnerska pomiędzy Myślenicami a Csopakiem została podpisana 19 listopada 2005 roku w Muzeum regionalnym Dom Grecki. Dotychczasowe kontakty umożliwiły zacieśnienie przyjaźni na płaszczyźnie kulturalnej, edukacyjnej, sportowej i społecznej. Pozwoliły również na poznanie obyczajów i kultury naszych społeczności. Liczne wymiany partnerskie zaowocowały zrodzeniem się wielu ciekawych inicjatyw i projektów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.