Facebook Google+ Twitter

Polsko-Amerykański Komitet Akcji Politycznej organizuje spotkanie

9 stycznia 2014 roku w Sali Królewskiej w Copernicus Center w Chicago odbędzie się spotkanie z inicjatywy Arie Zweinga, przewodniczącego PAL-PAC, organizacji, której zadaniem jest zrzeszanie polsko-amerykańskiej społeczności.

Bogdan Węgrzynek, organizator obchodów 25-lecia Solidarności oraz lider organizacji polonijnych w USA / Fot. archiwum Menu GroupArie Zweig, Przewodniczący PAL-PAC zaprosił przebywającego obecnie już w Polsce Bogdana Węgrzynka, cenionego lidera organizacji polonijnej w Chicago, na spotkanie podczas lunchu 9 stycznia 2014 roku o godzinie 12.00 w Sali Królewskiej w Copernicus Center. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat kwestii, które są ważne dla społeczności polsko-amerykańskiej.

Arie Zweig, przewodniczący PAL-PAC / Fot. PAL-PACPolsko-Amerykański Komitet Akcji Politycznej wraz z początkiem nowego roku chciałaby poprawić swoją organizację . Ważne jest dla organizacji, aby przyłączyć się do tak wielu organizacji polonijnych jak to jest możliwe, aby wspólnymi siłami rozwiązywać problemy Polonii.

Będzie to okazja, aby poznać wszelkie komentarze i propozycje ulepszeń, a także sugestie dotyczące inicjatyw PAL-PAC w 2014 roku. Jedną z nich jest przygotowanie do wielkiego zgromadzenia ponad tysiąc polskich Amerykanów. Wydarzenie to wraz ze wszystkimi organizacjami polonijnymi odbędzie na początku marca, przed prawyborami.

Bronisław Komorowski i Arie Zweing / Fot. meritum.usOstatnio PAL-PAC i Polsko-Amerykańska Izba Gospodarcza zorganizowały wspólną imprezę w wakacje, a udział wzięło w niej blisko 500 osób . Wśród gości pojawiło się wielu polityków, którzy mogą, z pierwszej ręki, zobaczyć siłę Polonii, a także przedstawiciele świata biznesu, kultury, mediów. Było to niemałe osiągnięcie. Jest to ten rodzaj współpracy, która jest potrzebna do polsko-amerykańskiej społeczności, aby ta stała się jeszcze bardziej wpływowa i bardziej skuteczna.

PAL-PAC jest organizacją polityczną, powołaną w celu rozwiązywania problemów społeczno-obywatelskich dotyczących Polonii amerykańskiej w Stanach Zjednoczonych. Jej głównymi zadaniami, jest podnoszenie świadomości Polaków w zakresie ważnych kwestii politycznych i wybór liderów reprezentujących interesy Polonii.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.