Facebook Google+ Twitter

Polsko-białoruskie kłopoty z przemytnikami

Niespokojna jest ostatnio granica polsko-białoruska w okolicach Grodna. W ciągu ostatnich dni, zdarzyły się, jeden po drugim, nadzwyczajne wypadki.

Tak oto, w czwartek, aresztowano obywateli polskich handlujących żywym towarem. Zostali zatrzymani akurat w czasie przemycania przez granicę białoruskich kobiet, do pracy w polskich domach publicznych. Są oskarżeni o handel ludźmi i grozi im do 12 lat więzienia. Od początku roku grodzieńska milicja zlikwidowała aż 4 kanały handlu kobietami na granicy z Polską.

Następnego dnia, media białoruskie poinformowały o zatrzymaniu mieszkańca Grodna, który próbował przemycić z terytorium Polski dużą ilość narkotyków: marihuany i ecstasy. Wcześniej zaplanowana wspólna operacja białoruskich i polskich służb nie przeszła jednak gładko: podejrzany próbował uciec samochodem i ciężko ranił białoruskiego milicjanta.

Jakby tego było mało, w piątek białoruskie przedsiębiorstwo Intaks, którego autobusy regularnie jeżdżą z Grodna do Białegostoku, zapewne planowało zwiększyć swe dochody, ukrywając w autobusie 500 bloków papierosów. Autobus został zatrzymany przez polską służbę celną, a nieszczęśliwi pasażerowie, głównie „przygraniczni biznesmeni”, musieli szukać innego transportu. Ci, którzy po obiedzie chcieli wrócić do Grodna, daremnie czekali na obiecany autobus powrotny. W tym dniu do Polski nie wjechał już żaden autobus Intaksu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nie ma się czego bać, jak się zdecydujesz to z mojej strony wycieczka po Grodnie gwarantowana)) ta granica jest względnie spokojna, prawie nigdy mi się nic nie przytrafiało (tylko raz przeszukali mnie:).
To tylko w tym tygodniu jakoś tam niezwykle głośno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Bardzo szkoda, że na granicy dzieje się tak źle. Ja żałuję osobiście, bo dlatego właśnie nie decyduję się na wyjazd na Białoruś do znajomych, boję się :(
Mam jednak nadzieję, że kiedyś to się w końcu zmieni ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.