Facebook Google+ Twitter

Polsko-indyjskie rozmowy na temat gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-26 08:27

W New Delhi rozpoczęły się polsko-indyjskie rozmowy gospodarcze. Do stolicy Indii przybyła delegacja polskich polityków i ekspertów pod przewodnictwem wiceministra Adama Szejnfelda, wiceszefa resortu gospodarki. Rozmowy potrwają do czwartku.

W skład polskiej delegacji wchodzą przedstawiciele resortu gospodarki, skarbu, rolnictwa oraz spraw zagranicznych. Będą uczestniczyli w pierwszym posiedzeniu Indyjsko-Polskiej Komisji Mieszanej. Celem rozmów jest zintensyfikowanie wymiany gospodarczej pomiędzy obu krajami. Chodzi nie tylko o zwiększenie wymiany handlowej, ale także o zdynamizowanie procesów inwestycyjnych. W ubiegłym roku polsko-indyjskie obroty handlowe wzrosły o 20 procent, ale nadal utrzymuje się ich ujemny i niekorzystny dla Polski bilans.
Polska delegacja oprócz spotkań w New Delhi przeprowadzi także rozmowy w Bangalore w południowych Indiach. Miasto to jest centrum indyjskiego przemysłu elektronicznego oraz jednym z ważnych ośrodków przemysłu zbrojeniowego. W kalendarzu rozmów ministra Adama Szejnfelda są spotkania z indyjskim ministrem handlu i przemysłu Kamalem Nathem oraz tutejszym ministrem finansów Palaniappanem Chidambaramem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.