Facebook Google+ Twitter

Polsko-Niemiecka Młoda Filharmonia Dolny Śląsk

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-02 17:50

Pojutrze (4 sierpnia), odbędzie się Koncert Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk, w ramach Young Classic Wratislavia - Festiwalu Młodych Orkiestr, odbędzie się Koncert Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk.

Polsko-Niemiecka Młoda Filharmonia Dolny Śląsk powstała w 2000 r. z inicjatywy wrocławskiego dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz kierującej organizacją Agnieszki Ostapowicz.
Realizowana jest na przestrzeni całego roku przez wrocławską Fundację „Pro Arte” przy współudziale Agencji Artystycznej Art&Business Direction oraz niemieckich partnerów Sächsischer Musikrat, Robert Schumann Konserwatorium Zwickau, jak również samą młodzież polską i niemiecką.

Rok 2005 miał dla Orkiestry szczególne znaczenie. Polsko-Niemiecka Młoda Filharmonia uświetniła swoim występem 10 maja na Pariserplatz w Berlinie uroczystości odsłonięcia Pomnika dla Zamordowanych Żydów Europy. Orkiestra wystąpiła pod kierownictwem Dana Ettingera, Stanisława Rybarczyka, wraz z solistami Staatskapelle Berlin, Wrocławskim Chórem Synagogalnym oraz światowej sławy żydowskim kantorem z Nowego Jorku Josephem Malowanym. Zaszczytem były również koncerty w ramach festiwalu Young Euro Classic w Hamburgu i Berlinie.

Podjęcie wspólnych patronatów nad Orkiestrą przez władze polskie i niemieckie: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Nadburmistrza Miasta Drezna, Premiera Kraju Związkowego Saksonia, Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Konsula Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Lipsku, świadczą o wadze i wartości projektu dla polityki obu krajów.

W projekcie biorą udział młodzi, utalentowani muzycy, laureaci regionalnych i międzynarodowych konkursów, uczniowie średnich szkół muzycznych, muzycznych szkół wyższych z całej Polski oraz partnerskich regionów Niemiec.

Projekt budzi każdorazowo duże zainteresowanie telewizji, radia i prasy. Media zarówno polskie jak i niemieckie bardzo pozytywnie oceniają efekty pracy uczestników projektu i organizatorów.

Przedsięwzięcie odbywa się w roku 2006 w dwóch etapach. Pierwszy 22.07-04.08.2005 odbędzie się w Polsce w Miłkowie ( k. Jeleniej Góry) oraz Wrocławiu. Drugi od 05.08 do 08.08.2005 w Niemczech w Görlitz, Lipsku i Dreźnie.

Intensywne próby orkiestry oraz koncerty poprowadzi w tym roku dyrygent Jan Jakub Bokun.

POLSKO-NIEMIECKA MŁODA FILHARMONIA DOLNY ŚLĄSK
Katedra Marii Magdaleny
Wrocław ul. Szewska
Piątek godz. 18:00

W programie znajdują się:
Dymitr Szostakowicz – „Uwertura Uroczysta”op.69
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia Koncertująca Es-dur,
na obój, klarnet, waltornię, fagot i orkiestrę.
Tadeusz Baird – „Colas Breugnon” na flet solo i orkiestrę.
Georges Bizet – Suita z „Arlezjanki”.

Koncerty odbędą się:
4.08.06, 18.00, Wrocław - Katedra Marii Magdaleny
06.08.06, 18.00, Lepizig - Michaelis-Friedenskirche
07.08.06, 18.00, Dresden – Kreuzkirche
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.