Facebook Google+ Twitter

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska 2010 także dla DO!

Startuje III edycja Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej, która zostanie przyznana za najlepsze materiały informacyjne wspierające integrację Polski i Niemiec w Unii Europejskiej. W puli jest aż 5 tys. euro!

II Polsko-Niemieckie Dni Mediów, gala wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej / Fot. www.dnimediow.plKategorie są trzy: prasa, radio i telewizja. Jak powiedziała Wiadomościom24.pl pani Barbara Owsiak (pełnomocnik ds. Polsko-Niemieckich Dni Mediów): dziennikarze obywatelscy jak najbardziej mogą nadsyłać swoje prace do konkursu.

W dniach 7-9 czerwca 2010 roku, podczas III Polsko-Niemieckich Dni Mediów w Dreźnie, zostaną ogłoszone nazwiska laureatów oraz wręczone nagrody dla dziennikarzy z Polski i z Niemiec, którzy do 15 stycznia 2010 roku zgłoszą w konkursie swoje prace, opublikowane pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2009 roku.

Wyróżnione zostaną te materiały dziennikarskie, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy Polaków na temat Niemców i na odwrót, przedstawiają życie codzienne mieszkańców sąsiedniego kraju, a przez to pomagają lepiej poznać i zrozumieć politykę, gospodarkę, naukę i kulturę sąsiada.

W skład jury wejdą niezależni eksperci i przedstawiciele instytucji współorganizujących konkurs, którzy wybiorą najlepsze spośród nadesłanych prac i przyznają nagrodę w wysokości 5 tys. euro.

Fundatorami III edycji Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha oraz 6 regionów przygranicznych (Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Wolne Państwo Saksonia i trzy polskie województwa: Dolnośląskie, Lubuskie i Zachodniopomorskie).

Gospodarzem uroczystości wręczenia nagrody oraz Polsko-Niemieckich Dni Mediów 2010 będzie Wolne Państwo Saksonia.

Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa w konkursie są dostępne na stronach: www.dnimediow.org
i www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.06.2010 16:30

I ja tam byłem, miód i wino piłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujacy i na czasie artykuł. Dziękuję za tę informację!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ubiegłorocznym konkursie brała udział Kasia Enerlich z tekstem opublikowanym na link link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do 15 stycznia, hm :)) 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

20 tysiecy złotych, juz pisze ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że warto próbować, ciągle brnąć do przodu. Nie uda się to trudno, ale jeśli szczęście się do nas uśmiechnie, to dopiero wielką frajdę będziemy mieli! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja chciałbym spróbować ale to chyba mnie przerasta;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy czas do 15 stycznia na stworzenie genialnego materiału :) Kto wie, kto wie.. Szczerze mówiąc nie myślałam o tym, aby wziąć udział w tym konkursie.. Dostałam propozycję i postanowiłam się nią podzielić z pozostałymi Autorami link :) Może komuś z nas się uda :)))) 5 tys euro .. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko to bardzo ważna informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.