Facebook Google+ Twitter

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska 2011. Zapraszamy do udziału w konkursie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-28 20:51

Już po raz czternasty ogłoszony został konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Organizatorzy konkursu wyróżnią prace, które poszerzają wiedzę Polaków i Niemców o sobie nawzajem, a przez to w szczególny sposób przyczyniają się do poznania i zrozumienia (kraju) sąsiada.

 / Fot. logoNadesłane prace mogą dotyczyć wspólnej historii polsko-niemieckiej lub historii sąsiedniego kraju, informować o aktualnych sprawach politycznych lub społecznych, przybliżać życie codzienne oraz osiągnięcia w takich dziedzinach jak kultura, gospodarka, nauka, technika. Nazwiska laureatów nagrody poznamy podczas uroczystej gali w Lubuskim Teatrze w dniu 31 maja 2011 roku. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w ramach IV Polsko-Niemieckich Dni Mediów (30.05-1.06.2011), których gospodarzem będą województwo lubuskie i Miasto Zielona Góra.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest w kategoriach prasa, radio i telewizja. Wysokość nagrody w każdej kategorii wynosi 5.000 euro. Jej fundatorami są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha oraz sześć regionów przygranicznych – kraje związkowe Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia oraz województwa: dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie.

O nagrodę mogą ubiegać się polscy i niemieccy dziennikarze oraz rozgłośnie i wydawnictwa z Polski i Niemiec. Można zgłaszać audycje radiowe i telewizyjne oraz publikacje prasowe, które po raz pierwszy zostały opublikowane – ukazały się drukiem, zostały wyemitowane bądź udostępnione w Internecie – w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2010 roku. Termin nadsyłania prac mija 15 stycznia 2011 roku.

Nazwiska laureatów nagrody poznamy podczas uroczystej gali w Lubuskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze w dniu 31 maja 2011 roku. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w ramach IV Polsko-Niemieckich Dni Mediów (30.05-1.06.2011), których gospodarzem będą województwo lubuskie i Miasto Zielona Góra.

Przyszłoroczna edycja Dni Mediów poświęcona będzie 20. rocznicy podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Podczas debat organizatorzy pragną skupić się nie tylko na podsumowaniach dokonań Polski i Niemiec w minionym dwudziestoleciu, lecz także spróbować spojrzeć w przyszłość i zastanowić się nad tym, co oba kraje mogą zrobić dla swoich społeczeństw, dla zjednoczonej Europy i dla sąsiadów Unii Europejskiej w ciągu kolejnych 20 lat. Temat roboczy przyszłorocznej edycji Dni Mediów to: „Agenda 2031: Kolejne 20 lat sąsiedztwa – Polska, Niemcy i UE”.

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronach internetowych www.dnimediow.org oraz www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.