Facebook Google+ Twitter

Polsko-Niemieckie Dni Mediów w Zielonej Górze. Czy udało nam się stworzyć społeczeństwo przygraniczne?

Blisko 300 dziennikarzy z Polski i Niemiec spotyka się dziś na trzydniowej debacie omawiającej dokonania obu krajów w kształtowaniu demokratycznego społeczeństwa przygranicznego. Kulminacyjnym punktem spotkań będzie wręczenie XIV Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.

To kolejne już IV Polsko-Niemieckie Dni Mediów, które odbędą tym razem w stolicy samorządowej województwa lubuskiego. Poświęcone będą 20. rocznicy podpisania „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy". Temat będzie rozszerzony o wspólne sąsiedztwo w UE.

- Dziennikarze, medioznawcy oraz politycy obu krajów przypomną dokonania w minionym dwudziestoleciu i wspólnie spojrzą w przyszłość – deklarują organizatorzy. - Zastanowią się, co oba kraje mogą uczynić dla swoich społeczeństw, dla zjednoczonej Europy i dla sąsiadów Unii Europejskiej w ciągu kolejnych lat.

Uczestnicy wypowiedzą się ponadto na otwartym forum nad przyszłością mediów, jak internetowe portale społecznościowe i blogi zmieniają kulturę polityczną i jak na to reagują tradycyjne media (wystąpienia m.in. Alexandra Diekmanna, prezesa koncernu prasowego Verlagsgruppe, Andrzeja Skwarza, red. naczelnego „Press”), media regionalne jako „agenda setters” i czego się powinniśmy dowiadywać z mediów co kraju sąsiada (wprowadzenie m.in. przez Jurka Owsiaka, szefa Fundacji WOŚP, Wolfganga Kenntemicha, szefa tv MDR), w końcu – czy jesteśmy razem na arenie międzynarodowej (wystąpienia m.in. Georga Miibradta, b. premiera Saksonii, Janusza Jankowiaka, gł. ekonomisty Polskiej Rady Biznesu).

Głównym punktem programu będzie gala wręczenia XIV Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w kategoriach: prasa, radio, telewizja. Nagroda promuje najlepsze prace,
które otwarcie i rzetelnie informują o kraju sąsiada, przybliżają codzienne życie i problemy społeczne sąsiada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.