Facebook Google+ Twitter

Polsko-palestyńska grupa szczegółowo przeszukana w Tel-Awiwie

Polsko-palestyńska grupa parlamentarna, która od kilku dni przebywała na terenach Palestyny, została szczegółowo i w sposób upokarzający przeszukana na lotnisku w Tel-Awiwie.

W skład polsko-palestyńskiej grupy parlamentarnej wchodzą Jolanta Szczypińska, Piotr Cybulski, Henryk Mielcarz i pracownik kancelarii Sejmu. Grupa ta od kilku dni przebywała w Palestynie i dziś miała wrócić do Polski. Posłowie podczas odprawy na lotniku zostali zatrzymani i szczegółowo przeszukani. Nie pomogły im konsularne paszporty. Pytano ich m.in. o to co robili w Izraelu. Jolanta Szczypińska jest sprawą zbulwersowana. - To oczywiste szykany - powiedziała portalowi tvn24.pl.- Takie traktowanie parlamentarzystów jest niedopuszczalne. Już wiem, jak się czują Palestyńczycy - podsumowała posłanka.

Innego zdania jest rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, który twierdzi, ze taka kontrola to standard dla osób wracających z Autonomii Palestyńskiej. Przez przeszukanie, posłowie spóźnili się na samolot i nie wrócili do kraju. Zaopiekował się nimi konsul. Cała grupa noc spędzi w hotelu. Do Polski wrócą
w sobotę rano.

Źródło tvn24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.