Facebook Google+ Twitter

Polskość, duma narodowa i świetna zabawa?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-27 00:40

Jestem Polką, jestem Polakiem! To zdanie – niezwykle oczywiste i mało wzniosłe w kraju – nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy trzeba żyć na ‘obczyźnie’.

Wypowiedziane przez dziecko wzrusza do łez, usłyszane w telewizji budzi tęsknotę, a z Mazurkiem Dąbrowskiego w tle, w ułamku sekundy wyzwala najgłębiej skrywane emocje i uczucia.

Patriotyzm to jednak coś więcej niż słowne deklaracje. U jego podstaw leżeć musi nie tylko poczucie więzi i tęsknota za krajem, ale – znajomość tradycji, kultury i jego historii. Patriotyzm to odpowiedzialność – za siebie, swoje słowa i czyny, jak też wychowanie w duchu ‘polskości’ kolejnych pokoleń.

Bez wątpienia, edukację patriotyczną należy zacząć już od najmłodszych lat. Jak jednak nauczyć dziecko ‘polskości’ bez patosu i nudy? Jak patriotyzm wyrazić w prostych słowach i gestach? Jak budzić miłość i podziw do kraju, w którym się nie mieszka?

I tu z pomocą rodzicom przychodzą twórcy wyjątkowej płyty „Niezwykle Lekcje Rytmiki. Jestem Polakiem”. Autorzy projektu – Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko – znaleźli sposób na to, by patos i wzniosłość przekuć w twórczą ciekawość oraz dobrą zabawę. Niecodzienna inicjatywa – łącząca wielką ideę z łatwo przyswajalną przez dziecko porcją wiedzy i przy tym doskonałą rozrywką – to rozwiązanie, które w prosty i przyjemny sposób rozbudzi i zaszczepi w małych słuchaczach ducha patriotyzmu.

Jak podkreśla Justyna Tomańska, autorka projektu - „O ‘polskość’ trzeba dbać i nieustannie ja pielęgnować. To nie tylko potrzeba serca, ale tez moralny obowiązek Polaków i to nie tylko tych żyjących na ‘obczyźnie’. Doskonale znam uczucie tęsknoty za krajem, które towarzyszy milionom rodaków mieszkających poza jego granicami. Ponad 6 lat spędziłam w Londynie, a 7 kolejnych w Hiszpanii. Dlatego wiem i rozumiem, jak ważny jest to aspekt zarówno w życiu dorosłych, jak też najmłodszych Polaków”.

Z kolei Mariusz Totoszko, autor muzyki do „Niezwykłych Lekcji Rytmiki. Jestem Polakiem” dodaje – „Płytę stworzyliśmy między innymi z myślą o tych dzieciach, które żyjąc w Polsce, często nie dostrzegają jej piękna. Jednak w dużej mierze projekt skierowany jest do tych maluchów, które swój kraj widzą raz na kilka lat, a dzięki niej będę mogły codziennie uczyć się czegoś nowego na temat Polski, kultywując jednocześnie polskie tradycje i obyczaje i dodatkowo świetnie bawiąc się przy tym”.

Proste i rytmiczne kompozycje Mariusza Totoszko, w połączeniu z ponadczasowymi tekstami autorstwa Justyny Tomańskiej to niecodzienna lekcja patriotyzmu, szacunku do dóbr kultury i przyrody oraz polskiej tradycji. Edukacyjno-wychowawczy charakter płyty plasuje ją wśród obowiązkowych pozycji w każdym polskim domu!

Piosenka promująca płytę – „Jestem Polakiem” – dostępna jest w serwisie YouTube. Natomiast płytę kupić można m.in. w salonach Empik oraz w internetowym sklepie empik.com. Więcej informacji i aktualności na temat płyty znaleźć można na profilu „Niezwykłych Lekcji Rytmiki” na Facebooku.

Całkowity dochód Justyny Tomańskiej i Mariusza Totoszko ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na cele charytatywne.Informacje o płycie:
Tytuł: „Niezwykłe lekcje rytmiki. Jestem Polakiem”
Sugerowana cena detaliczna: 29,90 zł
Czas trwania płyty: ok. 60 minut
Data premiery: 25 marca 2014
Dystrybucja: Warner Music

( Hello PR)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.