Facebook Google+ Twitter

Polskość to nienormalność?

Przychodzi mi do głowy, że to znamienne hasło w tytule, wypowiedziane przez naszego męża stanu nr 1 zawiera wiele prawdy.

Gdy słucham, tych słownych, czy też czytam, te pisane informacje o Polsce i Polakach, to wiecie co mi przychodzi do głowy? Na pewno się nie domyślicie. Ja sam sobie nie dowierzam i wymachuję rękoma opędzając się od tych, jakże gorszących myśli. Jednak po tych informacjach, które usłyszałem ostatnimi czasy muszę się Wam zwierzyć.

Wiecie co? Przychodzi mi do głowy, że to znamienne hasło w tytule, wypowiedziane przez naszego męża stanu nr 1 zawiera wiele prawdy. No! No ! Tylko mi się nie zżymajcie za mocno i nie ciskajcie na mnie błyskawicami. Posłuchajcie.

1. Matka z chorym dzieckiem udaje się do szpitala dwukrotnie i dwukrotnie jej odmawiają pomocy. – Dziecko umiera na skutek lekarskiej ignorancji, bestialskiego zachowania lekarza, który złożył przysięgę Hipokratesa – zgodnie z którą powinien nieść pomoc potrzebującym.
Śmierć, wskutek nienormalnego zachowania Polaka.

2. W „Sprawie dla reportera” z 10 lutego usłyszałem, że lekarz zlekceważył zgłoszoną przez pacjenta dolegliwość, którą było utknięcie kości i łyżeczki w jego przełyku. Nie zdecydował o natychmiastowym przystąpieniu do wydobycia z gardła pacjenta znajdujących się tam ciał obcych. Wystąpiły komplikacje. Przewieziono pacjenta do szpitala w Rzeszowie i tam poddano zabiegowi. A ten zakończył się katastrofą, ogromnym nieszczęściem. U pacjenta podczas zabiegu doszło do niedotlenienia mózgu, a to spowodowało niedowład czterokończynowy. – Facet leży, jak kłoda. Wszystko przy nim trzeba zrobić, łącznie z rehabilitacją. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze pieniądze, na które nie stać jego rodziny. Kalectwo – wskutek nienormalnego zachowania Polaka.

3. Informacja z 8 kwietnia 2010 r. "Spółka z województwa kujawsko-pomorskiego, powiązana z działaczami PSL, "wyprowadziła w pole" ponad 600 rolników, którym nie zapłaciła za dostarczone zboże. Rolnicy stracili dziesiątki milionów złotych. Dziś rolnicy ci nie mają nawet na paliwo do traktora. a tu trzeba siać pod nowe zbiory.

W „Sprawie dla reportera” z 10 lutego nie usłyszałem nic, co by świadczyło, o poprawie sytuacji rolników. Stracili łącznie 23 miliony zł. Państwo któremu płacą podatki, nie zareagowało. Materialna krzywda wielu ludzi – wskutek nienormalnych uwarunkowań prawnych.

4. W telewizji słyszę, w internecie czytam artykuł. "Wiedomosti" o zapowiedzianej rehabilitacji ofiar Katynia. Napisano między innymi: "Uznanie pomordowanych polskich oficerów, intelektualistów i duchownych za ofiary represji politycznych i ich rehabilitacja - nawet spóźniona - prawnie zakończy historyczne pojednanie Polski i Rosji, rozpoczęte w kwietniu 2010 roku po tragicznym wypadku polskiego samolotu rządowego" - ocenia ta opiniotwórcza gazeta.” A ja czytając to w głowę sobie zachodzę, jak to może być? Polscy oficerowie bestialsko pomordowani przez wrogie nam wówczas państwo. Dzisiaj po siedemdziesięciu latach mają być zrehabilitowani przez potomków morderców. Pytam! Z czego mają być zrehabilitowani? Z czego oczyszczeni? Dlaczego Polacy godzą się na takie przekłamanie historii. Przecież to Rosjanie popełnili zbrodnię. I oni mają rehabilitować naszych oficerów – miast przyznać się do tej zbrodni i potępić tych, co ją popełnili? I niby ta rehabilitacja ma pojednać oba narody? Rosyjski Naród z Narodem Polskim, czyli potomków morderców i potomków niewinnie pomordowanych?
Przekłamanie historii dotyczącej Zbrodni Katyńskiej – wskutek nienormalnych zachowań Polaków.

Więcej „normalności” Polaków nie będę tutaj uwidaczniał. Kończąc, zapytam tylko nieśmiało: Co Pan zrobił, Panie Premierze, aby Polskość była normalnością? Przecież był Pan świadkiem wszystkich wyżej wymienionych nienormalności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Danuta
  • Danuta
  • 13.02.2011 19:31

Gdy kiedyś sie irytowałam mówiąc: ale tak nie powinno być, koleżanka rzekła: ty nie patrz jak powinno być, ty patrz jak jest". Za jakiś czas w tv usłyszałam wypowiedź prawnika: "prawo to jest to co powinno być a nie to, co jest".

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11025&Itemid=1
Panie Tomaszu!
"Polskość to nie normalność" jest rodem spod piór - jak napisałem - naszego męża stanu nr. 1. Wyszedłem z założenia, że każdy Polak powinien uznać swoją polskość. No i pokazałem parę przykładów zachowań rodaków. Poddałem tym samym pod dyskusję, czy owe zachowania można zakwalifikować, jako normalne zachowania. Wszystko zależy od nas. Jeśli uznamy, że ukazane przeze mnie zachowania są normalne, czyli nie budzące w innych ludziach zgorszenia. to by znaczyło, że bohaterowie moich przykładów - Polacy są normalnymi ludźmi, których zachowanie nie odbiega od norm przyjętych w Polsce. Jeśli jednak uznamy, że ich zachowanie wzbudza ogólne zgorszenie, to będzie znaczyło, że zachowali się nie normalnie - niezgodnie z powszechnie przyjętymi w Polsce normami i i tym samym ci którzy je popełnili będą też nie normalni.
Jeśli zachowanie większości Polaków będzie podobne do tych ukazanych przeze mnie, to wówczas będziemy mogli powiedzieć, że Polskość to nienormalność.
Mnie chodziło głównie o to, czy Tusk - Premier Rzeczpospolitej przyczynił się do unormalnienia zachowań Polaków. Bo co nienormalności zachowań tych przywołanych w tekście, nie mam wątpliwości.
Dodam jeszcze komentarz do tekstu z podanego linku
Jakie będą miały skojarzenia przyszłe pokolenia?
"Bo choć polskość wywołuje skojarzenia kreślone przez historię, jest ona także przecież dzianiem się, jest niepewnym spojrzeniem w przyszłość. I szarpię się między goryczą i wzruszeniem, dumą i zażenowaniem. Wtedy sądzę — tak po polsku, patetycznie - że polskość, niezależnie od uciążliwego dziedzictwa i tragicznych skojarzeń, pozostaje naszym wspólnym świadomym wyborem."
To powyżej pochodzi z końcowego podsumowania Tuskowego tekstu "Polak Rozłamany". Z tego wyłuskam: "niezależnie od uciążliwego dziedzictwa i tragicznych skojarzeń" I w reakcji na to zawyję nie ludzkim głosem. Z czym przyszłym pokoleniom będzie się kojarzyć twoje władanie? Z góry wiem, że nie odpowiesz na moje pytanie. Więc Ci powiem.
1). Z katastrofą lotniczą wojskowego samolotu CASA C-295 M numer 019, która wydarzyła się 23 stycznia 2008, o godzinie 19:07, podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu w której zginęło 4 członków załogi i 16 wysokiej rangi oficerów lotnictwa wojskowego.
2). Z katastrofą polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41:06 czasu środkowoeuropejskiego. Zginęło w niej 96 osób: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.(Obie informacje zaczerpnięte z Wikipedii)- Żeby mnie nikt nie posądził o wypaczenie faktów.
POdaj choć parę przykładów,z Twoich "Rządowych Wyczynów", które przyszłe pokolenia będą mile wspominać. Wiesz, co jeszcze po Twoich rządach będą wspominać? - Podłość i manipulację!
Największą NIENORMALNOŚCIĄ Polaków jest oddanie władzy w drodze wyborów parlamentarnych Panu i pańskiej partii - Platformie Obywatelskiej. Acha! Będą jeszcze wspominać wyskakiwanie dużego "O" w wyrazach zaczynających zdania, w których dwie pierwsze litery to PO np: Pohańbić, Polskę. Patrz zdanie w tym komentarzu - "POdaj"
Przedtem Polacy muszą się opamiętać, przebudzić i otrzeźwieć z upojenia "Piarowskim Winem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman to moim zdaniem jest "normalnosć" w naszym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co polskość ma do nienormalności? Tego się z materiału nie dowiedziałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz "normalność" to totalne negowania prawa, to brak wzajemnego szacunku, to jakoś to będzie. Natomiast nie zgodzę się z Tobą, że młodzi ludzie nie widzą potrzeby i możliwości zmian. W ostatnim okresie radykalizują sie poglądy i postawy młodych ludzi. Ja w tym względzie jestem spokojna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrek!
Rozmawiając z młodymi, specjalnie naprowadzam rozmowę na wymianę różnych rzeczy do zrobienia w Polsce. - najczęściej słyszę: Nie! Tego się nie da rady zrobić. Pewnego szczebla w rozwoju nie da się pominąć. Tym szczeblem jest - ukształtowanie postaw młodego pokolenia. Bez tego tylko w dół!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boli to wszystko, oj, boli! Musimy wszystko zrobić, aby na pytanie w tytule tego artykułu zadane zacząć odpowiadać przecząco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

DOBRA – WOLA
Cyprian Kamil Norwid

_ Przepraszam państwo, lecz przyszła wiadomość,
Że się Uranus wstrząsa….

– Mniejsza o to –
Co tam po niebie gdzieś patrzysz Jegomość,
To astronomów rzecz, niech sobie plotą….
– Przepraszam państwo – ale panna Klara
Na pannę Klarę powiedziała: „stara” –
I ten pod wachlarz bilecik schowała….

– Gdzie?! Jaki?! Dawaj!... to rzecz doskonała!

Ja także żałuję, że nie napisałem o falbankach panny Klary. Przepraszam za czepianie się polskich, nienormalnych zachowań. Tak sobie myślałem, że trochę sobie powypominamy i trochę popiętnujemy patologiczne zachowania rodaków. Nie wyszło! Szkoda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.