Facebook Google+ Twitter

Polsko-węgierskie ćwiczenia grup reagowania Służby Więziennej

Ćwiczenia rzeszowskiej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z funkcjonariuszami Węgierskiej Służby Więziennej obejmowały seminarium technik interwencyjnych połączone z zajęciami praktycznymi itp.

 / Fot. Archiwum Węgierskiej SWZajęcia zostały przygotowane w oparciu o zdarzenia i interwencje oraz doświadczenia zdobyte przez węgierskich i  / Fot. Archiwum Węgierskiej SWpolskich funkcjonariuszy w trakcie codziennej służby.

- Wymiana doświadczeń i wspólnych ćwiczeń grup interwencyjnych z Polski i Węgier ma wieloletnią tradycję - poinformował Zespół Prasowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej. - Pierwsze wspólne szkolenia rzeszowskiej grupy interwencyjnej (jeszcze wówczas nieetatowej) z kolegami z Węgier odbyły się w 2008 roku.

Rzeszowską Grupę Interwencyjną SW do udziału w ćwiczeniach zaprosił w imieniu organizatorów płk Tamás Rózsahegyi - dyrektor Zakładu Karnego w Sátoraljaújhely.

 / Fot. Archiwum Węgierskiej SWJest to jedna czterech jednostek penitencjarnych, obok ZK w Miszkolcu, ZK Nyíregyháza i ZK Tiszalök, z którymi współpracują podkarpackie zakłady karne i areszty śledcze.

Kolejnym elementem wspólnych zajęć był blok poświęcony pomocy paramedycznej – Prison Medic.

Instruktorami i wykładowcami byli lekarze i ratownicy z wydziału medycznego Uniwersytetu w Pecs.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.